TikTok Ücretli Oluyor! Fiyatı Belli Oldu!

TikTok Ücretli

TikTok ücretli plana geçiyor. Yakında tüm Dünya’da ücretli abonelik planına geçecek olan uygulamanın fiyatı da belli oldu. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

TikTok, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak hızla büyüyor ve reklam gelirlerindeki artışla dikkat çekiyor. Şimdi ise TikTok, kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek için reklamsız bir aylık abonelik planını test ediyor. Android Authority tarafından elde edilen bilgilere göre, TikTok’un en son uygulama sürümü, reklamsız bir abonelik planının test edildiğini gösteriyor. Bu plan, aylık 4,99 ABD doları fiyatla sunuluyor.

TikTok Ücretli Oluyor! Fiyatı Belli Oldu!

Bu yeni adım, TikTok’un reklam gelirlerine alternatif bir gelir kaynağı eklemeyi amaçlıyor gibi görünüyor. Şirket, şu anda yalnızca ABD dışındaki İngilizce konuşulan bir pazarda bu reklamsız abonelik planını test ediyor. TikTok, ABD’de bu planın lansmanını onaylamamış durumda ve şirket, küçük ölçekli testlerin hemen bir ürün lansmanını garanti etmediğini belirtiyor.

Bu yeni abonelik planı, özellikle TikTok’un kendi reklam kampanyalarıyla rekabet etmeyi amaçlıyor gibi görünüyor. Ancak bu, TikTok kullanıcılarının marka sponsorluğu açıklamalarından kaçmasını önlemeyecektir. TikTok, çevrimiçi reklam harcamalarındaki yavaşlamayı dengelemek için reklam gelirlerini artırmak istiyor ve bu yeni adım, bu hedefe ulaşma yolunda atılan bir adım olarak değerlendiriliyor.

TikTok Ücretli

TikTok’un reklamsız bir abonelik planı sunmasının, platformun büyümesine ve kullanıcı deneyimini geliştirmesine nasıl katkı sağlayacağı şu anda belirsiz. Ancak YouTube ve diğer bazı platformlardan ilham alarak bu adımı atan TikTok, reklamsız bir alternatif sunarak kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor gibi görünüyor. Özellikle reklamsız deneyimi tercih eden kullanıcılar için bu yeni seçenek oldukça ilgi çekebilir.

TikTok ücretli abonelik planının fiyatı henüz belli değil. fakat ABD’de 5$’lık bir fiyata sahip olacağını biliyoruz. Dolar kuru üzerinden bir karşılaştırma yaptığımız zaman 100₺’nin üzerinde bir fiyat bizleri karşılıyor. TikTok ise Türkiye’ye özel bir fiyat politikası ile 50₺’lik bir fiyat ile karşımıza çıkabilir. Önümüzdeki günlerde TikTok ücretli abonelik fiyatı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Pro Max Galaxy S23 Ultra Sağlamlık Testinde Sınıfta Kaldı!