Android 14 Alacak Telefonlar Belli Oldu: Güncelleme Yakında!

Google TV'ler için Android 14

Android 14 alacak telefonlar belli oldu. İşte yakında kararlı güncellemesi yayınlanacak olan yeni sürüm hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Google’ın Android 14 güncellemesinin lansman tarihi, heyecanla beklenirken bir belirsizlik içerisinde. Google, yeni Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerini 4 Ekim’de duyurdu ve bu tarih aynı zamanda Android 14’ün yayınlanacağı gün olarak söylentiler arasındaydı. Ancak resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Konuyla ilgili belirsizlik, Kanadalı operatör Telus’un sattığı cihazlar için yazılım güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı listesine dayanıyor. Listede, Pixel 4a’dan itibaren tüm Pixel cihazlarının “Android U” olarak adlandırılan Android 14 güncellemesini 4 Ekim’de alacağı belirtiliyordu. Ancak bu bilgi daha sonra listeden kaldırıldı.

Android 14 Alacak Telefonlar Belli Oldu: Güncelleme Yakında!

Google’ın Android 14 güncellemesinin lansman tarihi hala resmi olarak doğrulanmadı. Ancak, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun duyurulduğu gün olan 4 Ekim’de bu güncellemenin yayınlanması muhtemel görünüyor. Ayrıca Android 14 alacak telefonlar belli oldu. Resmi açıklamanın beklendiği bu dönemde, Android kullanıcıları güncellemeyi heyecanla bekliyor. Android 14’ün getireceği yeni özellikler ve geliştirmeler merakla bekleniyor.

Sonuç olarak, Google’ın Android 14 güncellemesiyle ilgili kesin bir tarih henüz açıklanmış değil. Ancak, 4 Ekim tarihi Android kullanıcıları için umut verici bir işaret olarak kabul ediliyor. Google’ın etkinlik sırasında bu güncellemeyi resmi olarak duyurması bekleniyor ve bu noktada tüm soru işaretleri ortadan kalkacak.

Android 14 Alacak Telefonlar

Android 14 kararlı sürümünün ilk olarak Google’ın kendi ürettiği akıllı telefonlar olan Pixel modellerinde test edildiğini biliyoruz. Hali hazırda bir süredir Beta aşamasında olan sürüm sonunda kararlı versiyonu ile geliyor. Söz konusu Android 14 sürümünün, önümüzdeki günlerde ilk olarak Pixel modelleri ile karşımıza çıkacağını biliyoruz. Henüz ülkemizde Pixel akıllı telefonlar satışa sunulmamış olduğu için, Türkiye’ye Android 14 sürümü daha geç gelecektir.

Fakat Android 14 alacak telefonlar belli olmaya başladı. Önümüzdeki dönemlerde tanıtılması beklenen Samsung’un Galaxy S24 serisi, Android 14 sürümünü kullanan ilk akıllı telefonlardan olacak. Ayrıca Xiaomi’nin güncel modelleri de Android 14’ü alacak ilk telefonlar arasında yer alacaktır.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Pro Max Galaxy S23 Ultra Sağlamlık Testinde Sınıfta Kaldı!