TOGG – Türkiye’nin Otomobilinin Ön Sipariş Süreci ve Fiyatı Belli Oldu Mu?

TOGG elektrikli araç fiyatı

TOGG – Türkiye’nin otomobili için heyecanlı ve meraklı bekleyiş sürüyor. Çıkışına daha bir süre olmasına rağmen, şimdiden ön sipariş ve satış fiyatı gibi konularda haberlerle karşılaşıyoruz. Peki bunların ne kadarı doğru dersiniz?

TOGG – Türkiye’nin otomobili, yalnızca ülkemiz için değil, aynı zamanda bütün elektrikli otomobil sektörü için önemli bir hamle. Bu otomobil için Gemlik’te özel bir üretim tesisi inşa edildi ve seri üretime geçiş için gerekti tüm hamleler de arka arkaya yapılıyor.

2022 yılının sonuna doğru banttan inmesi beklenen otomobilin bataryasının da Gemlik’te üretileceğini, yani ürünün “yerli” yönünün bulunduğunu da söylemeliyiz. Hatta bir süredir test süreçleri de yapılıyor. Farklı lokasyonlardaki akredite test merkezlerinde şasi prototipi yol testi, dayanım testi, aerodinamik ve aeroakustik testleri devam ediyor.

TOGG’un resmi sitesinde yer verilen bilgiler, hazırlanan tesis sayesinde, “10 yılda, 5 farklı modelden toplamda 1 milyon adet otomobil üretimi” hedefi bulunuyor. Üretiminde binlerce kişinin çalıştığı ve satışa sunulduğunda büyük bir ilgiyle karşılaşması beklenen otomobil, haliyle heyecanla bekleniyor.

togg ön sipariş

TOGG ‘un ön sipariş süreci başladı mı?

TOGG ön sipariş süreci için daha beklemek gerekiyor. Bu soruya en başta cevabı vermiş olalım. Şu an aracın üretim süreci için gerekli hamleler yapılıyor. Ön sipariş konusu üzerinde de yapılan çalışmalar var, ancak resmi olarak başlayan bir ön sipariş süreci bulunmuyor. Bu konu hakkında en doğru ve güncel bilgiler için TOGG’un sosyal medya hesaplarının takip edilmesi öneriliyor.

TOGG – Türkiye’nin yerli otomobilinin satış fiyatı belli mi?

Hayır, belli değil. Dediğimiz gibi, henüz otomobilin üretim süreci tamamlanmadı. Otomobilde yerli parçalar olduğu gibi ithal parçalar da bulunuyor ve bunlar için de döviz kurları önemli bir faktör. Dolayısıyla şimdiden bir fiyat belirlemek gerçekçi olmayacaktır. Muhtemelen çıkışa az bir süre kala, yani önümüzdeki senenin sonuna doğru fiyatlar konusunda daha net detaylar verilecektir.

> Bitcoin 50 Bin Doları Zorluyor: Heyecan Dorukta