TP Vision, Philips TV & Sound sayesinde art arda büyümede beşinci yılına ulaştı

TP Vision, (Philips TV) online düzenlediği yıllık basın etkinliğinde 2021 yılı büyüme sonuçlarını açıkladı. Büyüme hakkında detayları paylaşan firmanın CEO’su Kostas Vouzas ve CMO’su Martjin Smelt, toplam iş kapasitesindeki yüzde 17’lik artışın Ambilight TV segmenti ürünler sayesinde olduğunu belirtti.

Philips TV etkinliğinde firmanın 2022 yılı ilk yarısı için piyasaya sunacağı yeni ürünler de tanıtıldı.

Philips Fidelio

TP Vision bu yıl Philips’in premium ses ürünleri serisi Fidelio’nun yeniden yapılandırılmasına odaklandı. X3, L3 kulaklıklar ve B97 soundbar resepsiyonlarıyla desteklenen yeniden lansmanıyla Fidelio satışları 4 katına çıktı. TP Vision 2022 yılında da bu seri için yeni ürünler piyasaya sürmeyi planlıyor.

Spor kulaklıkları

Philips Sound, 2021’de piyasaya sürülen özel spor kulaklık serisi GO ile de büyüme oranında artış yakaladı. Firma, 2022’de yeni kulaklıkların lansmanıyla spor segmentine daha da odaklanacak ve ürün yelpazesine; dayanıklı, taşınabilir kablosuz hoparlörler ekleyecek. TP Vision, spor ürünlerindeki çalışmalarını desteklemek amacıyla Jumbo Visma’yla yaptığı iş birliğini sürdürecek. Firma ayrıca dünyanın en büyük koşu etkinliklerinden biri olan Wings for Life World Run ile yeni bir ortaklık başlatacak.Philips TV

Philips TV Ambilight

Philips’in Bowers & Wilkins ses sistemlerine sahip premium OLED+ setleri de dahil olmak üzere tüm OLED TV modellerinin satışı yüzde 53 arttı. Bu artışla sağlanan büyümenin en önemli faktörü, markaya özgü ortam aydınlatma teknolojisi Ambilight olarak yorumlanıyor. Firma yetkilileri; Philips TV OLED Ambilight TV’nin popülaritesinin, P5 Yapay Zeka Görüntü İşleme paketinin dahil edilmesiyle artan görüntü kalitesinden kaynakladığını belirtiyor. 2021’de birden fazla ödül kazanan P5, en iyi görüntü teknolojilerden biri olarak kabul ediliyor. Diğer taraftan Ambilight, firmanın özellikle Performans Serisi konseptinin popülaritesinin devam etmesinde önemli bir rol oynadı.

İzlemek için Philips TV ‘The One’

Bir tüketicinin ihtiyaç duyabileceği her şeye sahip ‘Tek’ ürün vurgusuyla piyasada yer alan The One  Performans Serisi, rekabetçi fiyatıyla 2021’de soundbarları da kapsayacak şekilde genişletildi. Bu genişleme sonucunda soundbar segmentinde yıllık yüzde 70 oranında bir genel artış sağlandı.

Sürdürülebilirlik & Sosyal Sorumluluk

Philips markası, sürdürülebilirlik çalışmalarına da yüklenmeye devam ediyor. 2021’deki ilk yıllık raporuyla TP Vision, sürdürülebilirliği ve sosyal sorumluluğu TV & Sound çalışmalarının temel bir parçası haline getirdi. Firma ayrıca Philips TV & Sound’un geleceğinin merkezinde gördüğü sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk yatırımlarını önemli ölçüde artırdı.

TP Vision, 2022’de tam renkli baskılı TV ambalajlarının üretimini durduracak ve Philips kulaklıklar için plastik iç ambalajların sürdürülebilir malzemelerle değiştirilmesini hızlandıracak. Firma bu eylemler dışında da pek çok çalışmasını bir sonraki aşamaya taşıyacak.

Philips Sound Sports serileri, 2022’de Wings For Life World Run etkinliğini destekleyecek. Firma, spor katılımını teşvik etme kampanyasına katılarak omurilik yaralanması araştırmaları için fon toplayacak.

TP Vision, UNESCO’nun da desteklediği önemli STK’lardan biri olan The Explorers Vakfı’na; doğal, kültürel, insan miras ve harikaların arşivini oluşturma projesinde destek olacak. Philips TV ürünlerin tanıtımı için The Explorers markalı içerikleri kullanarak, proje ve amaç için farkındalığı artırmaya yardımcı olacak.

Philips TV & Sound kullanıcıların güvenli bir şekilde dinlemeye devam etmelerini sağlamak amacıyla, kulak çınlamasını önlemek için kurulan Tinnitus Free Foundation’ın çalışmalarını da destekleyecek.

Global ortaklıklar

Bowers & Wilkins firması ve Jumbo Visma takımıyla yapılan ortaklıklar; TP Vision’ın Abbey Road Studios, Muirhead ve Kvadrat gibi Avrupalı uzman kuruluşlarla çalışma programının bir parçası olarak 2022’de de devam edecek.

İlgili Haberler

>> TP Vision ve Wings for Life World Run’dan anlamlı iş birliği