Trendyol’da Satışa Sunulan Umudunu Kaybetme Mavi Kaşıklı Kupa Adlı Ürün Sosyal Medyada...

Trendyol’da Satışa Sunulan Umudunu Kaybetme Mavi Kaşıklı Kupa Adlı Ürün Sosyal Medyada İnfial Yarattı!

Google News Abone Ol

Geçtiğimiz günlerde yaşanan İzmir depreminin ardından tüm Türkiye yasa boğuldu. Yaşanan bu üzücü olayın ardından Trendyol üzerinde satışa sunulan Umudunu Kaybetme Mavi Kaşıklı Kupa adlı ürün eticaret sitesine karşı olumuz eleştiri yağmuruna neden oldu. Trendyol yaşanan olayın ardından açıklamada bulundu ve satışa sunulan ürünü platformdan kaldırdı.

Trendyol’da satışa sunulan Umudunu Kaybetme Mavi Kaşıklı Kupa adlı ürün İzmir depreminin ardından yıkılan binanın enkazı altından kurtarılan Elif Perinçek’in, kendisini taşıyan itfaiye erinin elini tuttuğu fotoğrafın kullanıldığı bir kupa. Bu tarz bir ürünün satışa sunularak ticari gelir elde edilmesi sosyal medyada infial yarattı diyebilir. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu ürünün satışıyla ilgili Trendyol adlı eticaret platformunu eleştiri bombardımanın tuttu.

Türkiye’nin sayılı eticaret platformlarından biri olan Trendyol sunduğu uygun fiyatlı ürünler ile 7’den 77’ye hitap eden bir firma. Bu platform üzerinde binlerce mağaza ürünlerini satışa sunuyor. Bu mağazalardan biri olan “Hediyehanem” isimli firma tarafından satışa sunulan ürün, yayınlanır yayınlanmaz kullanıcıların tepkisini çekti.

Geçtiğimiz hafta İzmir’de gerçekleşen depremin ardından pek çok bina yıkıldı. Bu binaların altında can veren vatandaşlarımız için tüm Türkiye halen yasta. Enkaz altındaki çalışmalar günlerce sürdü birçoğumuz televizyonlarımızın başında gelecek güzel haberler için bekledik. Bu güzel haberlerden biri de uzunca saatlerin ardından Elif Perinçek adlı küçük kızımızın kurtarılması haberiydi. Kendisini kurtaran itfaiye görevlisinin parmağını tuttuğu fotoğraf ise taşıdığı anlam nedeniyle kısa sürede sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Bu haber yaşanan üzücü olayın ardından bizleri bir nebze de olsa mutlu etse de diğer yandan Trendyol üzerinde satışa sunulan Umudunu Kaybetme Mavi Kaşıklı Kupa adlı ürün, bu tarz olaylarda istemediğimiz görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu diyebiliriz. Türkiye için anlamı büyük bir fotoğrafın ticari bir ürün üzerinde kullanılarak satışa sunulması hem sosyal medyada hem de Trendyol müşteri tarafından olumsuz tepkiler doğurdu.

Umudunu Kaybetme Mavi Kaşıklı Kupa Ürünü Hakkında Trendyol Açıklama Yaptı

Firmanın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: Umudunu Kaybetme Mavi Kaşıklı Kupa

“Kamuoyunda hassasiyet yaratan bir ürünün platformumuzda yer alması bizim için kabul edilemez. Söz konusu ürünleri platformumuzda yer aldığını tespit ettiğimiz anda derhal satıştan kaldırdık. Ürünlerin satıcısıyla ilgili gerekli tüm işlemler yapılarak platformumuzdaki satışları durduruldu. Aynı hassasiyeti paylaştığımız tüm müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz.”

İlgili Haberler

>> WPP ve Trendyol E-Ticaret Fırsatlarını Tartışacak


CEVAP VER