Facebook Karanlık Mod Nasıl açılır?

Facebook yeni düzenleme

Facebook Karanlık Mod herkes için kullanıma sunuldu. Peki, iOS ve Android telefonlarda karanlık modu nasıl aktif edeceksiniz?

Facebook, iOS ve Android uygulamaları için karanlık bir modu herkese açık olarak test etmeye geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Bugün ise Facebook Karanlık Mod herkesin beğenisine sunuldu. Koyu mod olarak da geçen bu modu aktifleştirerek göz sağlığınızı özellikle gece vakitlerinde koruyabilirsiniz.

Hali hazırda web sürümünde olan bu özelliğin iOS ve Android telefonlara da sunulması oldukça sevindirici bir haber. Özellikle Android 10 ve iOS 13 ile popülerleşen karanlık temaya olan destek, uygulama geliştiricileri tarafından hızlıca uygulamalarına yer verilmişti.

Bu süreçte Twitter, WhatsApp, Messenger, Gmail ve diğer bazı Google uygulamaları da karanlık temaya geçiş yapmıştı. Mobilin yanında Windows ve macOS cephesinde de bu özellik kullanılmaya başlanılmıştı. Geliştiriciler mobil ile birlikte masaüstü uygulamalarını da bu alanda güncellemeye başladı.

Facebook Karanlık Mod Nasıl açılır?

Peki, sosyal medya devi Facebook’un karanlık modu nasıl etkinleştirilir? Android ve iOS’ta Facebook için karanlık modu açmak için telefonunuzda uygulamayı açın. Üst gezinme bölmesindeki Diğer menüsüne gidin ve Ayarlar ve Gizlilik’e gidin. Eğer OTA üzerinden özelliği aldıysanız, Koyu Mod burada listelenecek. Koyu Mod’a tıklayın. Ayrıca telefonunuzun sistem ayarlarına göre karanlık veya açık moda geçip geçmeyeceğini de bu ayardan yapabilirsiniz.

Şimdilik belli başlı bir kitleye sunulan bu özelliğin çok yakında herkesin kullanımına sunulması bekleniyor. Koyu mod hakkında hala tartışmalar sürüyor. Bu yüzden şimdilik size tavsiyemiz gündüzleri açık modda geceleri ise koyu modda telefonunuzu kullanmanız yönünde olacak.

Okunabilirlik konusunda beyaz zemin üzerine siyah fontun kullanılması hala göz sağlığı için ideal bir seçim gösteriliyor. Ancak  geceleri beyaz rengi göz yorduğu için tam tersini kullanmak mantıklı bir seçim olacaktır.

İlgili Haberler

>> Vodafone ve Facebook KOBİ’ler için kolları sıvadı

>> Facebook Çalışanlarının Aldığı Maaşlar Ortaya Çıktı: Rakamlar Dudak Uçuklatıyor!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here