Turkcell Akademi’ye, Mükemmelliyet ve İnovasyon Ödülü


Turkcell, eğitim ve gelişim dünyasında çalışanlarına yatırım yapma vizyonuyla hayata geçirdiği bilgi yönetimi ve gelişim merkezi Turkcell Akademi ile bir ödül daha kazandı.

Şirket içi eğitim ve yetenek programlarının değerlendirildiği “Corporate University Xchange Mükemmeliyet ve İnovasyon Ödülleri” (CorpU Mükemmeliyet Ödülleri),  1-3 Haziran 2014 tarihlerinde CorpU Global Leadership Congress 2014 kapsamında Georgetown Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Turkcell Akademi, “Yetenek Havuzu Gelişim Programı” (TEMBA-Turkcell Executive MBA) ile “Liderlik Gelişimi” kategorisinde dünya devlerini geride bırakarak birincilik ödülünün sahibi oldu.

turkcell

Geleceğin liderlerini geliştiren program

Turkcell Akademi’nin, üstün performans grubundaki çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği TEMBA, 2013 yılında Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi Executive Education işbirliğiyle hayata geçirildi. Turkcell Grup üst yönetiminin sponsorluğunda yapılan ve gerçek iş projeleri ile desteklenen TEMBA’da danışmanlar ve akademisyenlerden oluşan bir kadro ile stratejiden finansa, kişisel gelişimden pazarlamaya uzanan bir yelpazede eğitimler veriliyor. Ödevler, projeler gibi farklı eğitim metotlarını içeren TEMBA sayesinde Turkcell’i başarıya taşıyan liderlerin gelişimi ve iş çıktıklarına kattıkları değer etkin bir şekilde yönetiliyor.

Turkcell Akademi Bölüm Yöneticisi Banu İşçi Sezen, “Turkcell Akademi’nin başarısı ve bu başarının sürekliliği her sene CorpU gibi saygın bir kurum tarafından layık görüldüğümüz ödüllerle bir kez daha teyit ediliyor. İnsana yatırım yapma felsefemizin sonuçları başarılı iş sonuçlarımıza da yansıyor. Ayrıca uluslararası alandaki bu ödülleri kazanarak Türkiye’yi temsil ediyor olmanın sorumluluğunu da mutlulukla taşıyoruz. Gittikçe büyüyen ve artık tüm Türkiye’nin hizmetinde olan Turkcell Akademi’nin önümüzdeki dönemde daha da büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Beşinci ödül…

Corpu’dan bu yıl beşinci kez ödülle dönen Turkcell Akademi’nin daha önce ödüle layık görüldüğü kategoriler arasında öğrenim teknolojileri, lansman, liderlik ve şirket stratejilerine katkı yer alıyor. Son olarak geçen yıl “Liderlik” ve “Şirket Stratejilerine Katkı” kategorilerinde iki ayrı programla öğrenmede mükemmellik ödülünün sahibi olmuş: ödül kapsamındaki liderlik programı “dünya çapında en iyi uygulama” olarak belirlenmişti.

İşCep Dünyada Bir İlki Uyguluyor