Turkcell Superonline’dan Antalya’ya 90 Milyon TL Yatırım

Turkcell Superonline’dan Antalya’ya 90 Milyon TL Yatırım


Turkcell Superonline, hem tüm ülkede hem Antalya’da daha fazla kişinin ışık hızında internetin nimetlerinden faydalanması için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Antalya’daki altyapı çalışmalarını ve müşteri hizmetlerini yerinde incelemek üzere şehirde bulunan Turkcell Superonline Abone Merkezlerini (SAM) ziyaret etti.

Murat Erkan, ziyaret sırasında Türkiye ve Antalya’daki internetin durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Halihazırda Türkiye’de 75 ile değen 32 bin kilometrelik fiber internet altyapısına sahip olduklarını, 12 ilde ise evlere kadar 1000 Mbps hızında internet hizmeti götürdüklerini aktaran Erkan, “2010 yılından bu yana Antalya da, bu 12 il arasında yer alıyor. Turizmin başkenti sayılan bu şehir, aynı zamanda ülkemizin dünyaya açılan yüzü. Turizmde kaliteli hizmet açısından hızlı internet artık lüks değil, bir zorunluluk. Burada yalnızca turistlere sunulan internet bağlantısından bahsetmiyoruz. Hızlı, kaliteli, müşteri memnuniyetine dayalı ve fark yaratan bir hizmet anlayışı için internet pek çok noktada işleri kolaylaştıran bir unsur olarak karşımıza çıkıyor” dedi. Bu açıdan turizm ve hizmet sektörünün her zaman yanında olduklarını ifade eden Erkan, Antalya’nın yerli halkının teknolojik gelişmeleri hızla benimseyen, değişimlere açık özelliğine de dikkati çekti.

TSOL Genel Müdürü Murat Erkan_SAM

Antalya’nın dijital dönüşümüne destek

Turkcell Superonline olarak Antalya’da sundukları hizmetlere ilişkin de bilgi veren Erkan, şehirde bugüne kadar 90 milyon TL’lik yatırımla 1.434 kilometresi şehir merkezinde, 1.234 kilometresi kırsal alanda olmak üzere Antalya’yı toplamda 2 bin 600 kilometreyi aşkın fiber optik ağla donattıklarını belirtti. Erkan, “Bugün itibariyle 115 bine yakın ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında internet hizmeti ulaştırdık. Antalya’da Lara, Liman, Meydankavağı, Meltem, Özgürlük Bulvarı, Şirinyalı, Toros ve Yenidoğan’ın da arasında bulunduğu çok sayıda ilçe, cadde ve sokakta hizmet veriyoruz. Bütün bunların yanında şu anda Antalya’da raylı sistem birimlerinin haberleşmesi ve belediye birimleri arasındaki iletişim için gerekli fiber altyapıyı da biz sağlıyoruz. Bu vesileyle Antalya’nın dijital dönüşümüne destek olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

2014’te 85 bin saat eğitim ile müşteri memnuniyeti

Telekomünikasyon gibi çok sayıda müşteriye temas eden bir sektörde kaliteli altyapıyı, müşteri odaklı bir hizmet anlayışıyla tamamlamanın önemini vurgulayan Murat Erkan, Antalya’da iki SAM ile şehir sakinlerinin ihtiyaç duyduğu her türlü ürün ve hizmetleri bir arada sunduklarını belirtti. Turkcell Superonline ürün, servis ve kampanya satışlarının yanı sıra aktivasyon, kurulum, nakil ve devir işlemlerinin gerçekleştirildiği, teknik servis ve satış sonrası servis hizmetlerinin sunulduğu, fatura işlemleri ve tahsilatının yapıldığı SAM’larda müşterilerin beklenti ve taleplerini doğru şekilde karşılamak için çalışanların eğitimine özel önem verdiklerini anlatan Erkan, tüm Türkiye’de saha ekibinde 2 bin çalışan bulunduğunu söyledi. Erkan, 2013 yılında yaklaşık 1.700 kişiye toplam 32 bin saat eğitim verdiklerini, bu sene ise 2.700 kişiye toplamda 85 bin saatlik eğitim vermeyi hedeflediklerini aktardı.

TSOL Genel Müdürü Murat Erkan_SAM_Grup

Güçlü altyapı üzerinde yenilikçi ürün, hizmet ve kampanyalar

Murat Erkan, fiber altyapı konusunda ulaştıkları güçlü noktanın ardından bu altyapı üzerinde çalışacak ürün ve hizmetlere odaklandıklarını belirterek, bu konudaki çalışmalarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Turkcell Superonline bünyesinde sunduğumuz yenilikçi ürünler arasında Türkiye’de sadece Turkcell Superonline tarafından sunulan ve telefon görüşmelerinde karşı tarafın sesini daha net ve gerçeğe yakın duymaya olanak sağlayan HD Ses; dünyada internet hızından bağımsız 100 Mbps ile depolama yapabilen ilk ve tek bireysel bulut servisi olan Süper Depo; ihtiyaç anında internet hızını bir günlüğüne 100 Mbps’e kadar yükseltebilen Turbo Buton; Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak son teknolojik imkanlarla geliştirilmiş olan ve internet üzerinden sunulan eğitim destek aracı Süper Sınıf yer alıyor. Bunun yanında kampanyalarımızla da fark yaratıyoruz. Yakın zamanda başlattığımız Tek Fiyat, Net Fiyat kampanyası ile sürpriz faturalara son veriyoruz. Ayrıca müşterilerimize sunduğumuz ürün çeşitliliğin artıracak şekilde işbirliklerine de imza atıyoruz. Digiturk ve D-Smart ile ayrı ayrı işbirliklerimiz kapsamında HD televizyon paketi ve fiber hızında interneti birleştiren paketleri bir arada sunduk.”


CEVAP VER