Turkcell Superonline’dan Kayseri’ye 70 Milyon TL Yatırım

Turkcell Superonline, Kayseri’de 1,5 yıl gibi kısa bir süre önce başlattığı fiber optik altyapı hizmetlerini hızla yaygınlaştırarak 1000 Mbps hızında interneti 80 bin hane ve işyerinin kapısına kadar ulaştırdı.  

Kayseri’deki yatırımlarına 2012 yılı sonunda başladıklarını aktaran Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, “Bugüne kadar Türkiye’ye 2,3 milyar TL, yalnızca Kayseri’ye ise 70 milyon TL yatırım yaptık. Ülkemizin ticaret kenti Kayseri, son yıllarda hem ekonomik, kültürel, sportif alanlarda hem de şehircilikte öne çıkan merkezlerden biri haline geldi. Böyle dinamik bir şehir için geleceğin teknolojisi fiber altyapıya ve bu altyapının getirdiği hizmetlere sahip olmak büyük önem taşıyor.

Turkcell Superonline_GM Murat Erkan ve GMY Ceyhun Özata

Kayserililerin bu konudaki meraklı ve istekli yaklaşımı da bizi daha çok yatırıma teşvik ediyor. Bu vesileyle geçtiğimiz günlerde kutlamasını yaptığımız tüm Türkiye genelinde 1 milyonuncu müşterimizin Kayseri’den çıktığını da anımsatmak isterim. Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ergün Yeşilyurt’u bu vesileyle genel müdürlüğümüzde ağırladık. Öte yandan teknolojiyle böyle yakından ilgili sakinleri bulunan ve şehircilik çalışmalarında önemli mesafe katetmiş Kayseri’nin hem dünyada hem ülkemizde yeni bir rekabet alanı olarak ortaya çıkan akıllı şehircilik uygulamaları konusunda da öncü olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Murat Erkan, fiber yatırımlarının Türkiye’nin 2023 vizyonu ile de uyumlu bir çizgide ilerlediğini ifade ederek, bu hedefler kapsamında 2023 yılında 14 milyon hanede 1000 Mbps hızında internet bağlantısı bulunmasının planlandığını, Turkcell Superonline olarak bu hedefin yarısına talip olduklarını kaydetti.

Pazar payını artıran tek operatör…

Şirketin genel stratejilerine de değinen Erkan, artık yeni bir vizyonla çalışmalarına yön verdiklerini söyledi. Murat Erkan, “İyiden mükemmele olarak adlandırdığımız bu yolculukta başarılı finansal sonuçları, memnuniyet seviyesi yüksek müşterilerle birleştirdiğimizi görüyor; bunun getirdiği azim ve kararlılıkla aynı istikrarlı büyümeyi,  Türkiye’yi de büyütmeye devam ederek sürdürmeyi hedefliyoruz. İlk yıllarda işimizin büyük kısmını oluşturan altyapı çalışmaları sonucunda hızlı ve kaliteli internetle anılır hale geldik. 2013 yılında pazar payını artıran tek operatör olduk. Bu başarımızı yeni ürün ve hizmetlerle sürdürürken bu yıl müşterilerimize eşsiz internet deneyimi yaşatmaya odaklandık” diye konuştu. 

Cardtek USA EMV Standartlarına Geçişi Sağlayacak