Türkiye’nin Değerlerine Yatırım Yapıyoruz


CeBIT Bilişim Eurasia’nın ana sponsoru Aktif Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Önder Halisdemir, Aktif Bank ve iştiraklerinin düzenlediği basın toplantısındaki konuşmasında CeBIT Bilişim Eurasia’ya yı önemli bir platform olarak gördüğümüz için iki seneliğine ana sponsor olduk” diye konuştu.

 Aktif Bank’ın Türkiye’nin en büyük yatırım bankası olduğunu belirten Halisdemir, ana sponsor olma nedenlerini şöyle anlattı:

Aktif Bank, yerli bir banka olduğu için Türkiye’nin değerlerine yatırım yapar. Aktif Bank ulaşımdan, teknolojiye, perakendeden spor ve eğlence sektörüne kadar birçok sektöre yatırım yapmış, yeni ve milli değerler ortaya çıkmasını sağlamış ve bunları dünya değerlerine dönüştürmeye başlamıştır. CeBIT Bilişim Eurasia’da oluşturduğumuz bu değerlerden bir kısmını yurt dışından ve yurt içinden misafirlerimize sergileyeceğiz. Bunun ötesinde ana sponsor olarak birçok yenilik ve hizmetin burada sergilenmesine ilişkin ortamı da desteklemiş oluyoruz.”

 IMG_6683

Halisdemir, Aktif Bank kuruluşlarının CeBIT Bilişim Eurasia’da hangi ürünleri tanıtacağı konusunda ise şunları söyledi:

“Bu sene oluşturduğumuz değerlerden Passolig çözümünü farklı açılardan yurt dışı ve yurt içi misafirlerimizle paylaşacağız. Sporda şiddetin önlenmesine yönelik bir çözümün aynı zamanda nasıl bir sosyal sorumluluk projesine, ülkemizin en büyük sadakat programına dönüştüğünün ardındaki iş ve teknoloji çözümlerimizi tüm katılımcılarımıza göstereceğiz.

Akıllı kent teknolojilerine yönelik çözümleri ile ulaşımda yılda yaklaşık bir milyar biletleme ile Avrupa’nın en büyük ulaşım entegratörü olan E-Kent bu yılki CeBIT Bilişim Eurasia’da yer alacak.

Yine fuar kapsamında Avrupa’da yılın dağıtım kanalı seçilen N Kolay, 4000 bakkal ve benzin istasyonunda bulunan ve ayda 2 milyon işlemin yapıldığı, halkımızın hayatını kolaylaştıran platformumuz corner ve mağaza versiyonları ile standımızda yer alacak ve işlem yapılabilecektir.

IMG_6699

Sigortacılıkta yeni bir soluk olan “sigorta yerinden alınır” sloganıyla hizmet veren, poliçe adedinde Türkiye’nin en büyük sigorta aracısı olan şirketimiz Sigortayeri, tüm inovatif çözümleri ile yer alacak.

Para transferinde ülkemizin ilk ve tek yerli para transferi markamız olan Ucuz Para Transferi yurt içinde ve yurt dışında ulaştığı yüzbinlerce kullanıcısı ve yüzlerce ülkeye para gönderip alma imkanı ile kendini tanıtacak.

Kendi girişim ve işlerimizin dışında Aktif Bank Türkiye’de girişimcinin en büyük dostu, iş ve girişimlerin sergilendiği ortamların en kuvvetli destekçisidir. Hatırlanacağı üzere bu sene girişimcilere rehberlik eden bir kitap oluşturduk ve 30 bin kitabı ücretsiz olarak dağıttık. Ayrıca yine televizyonlardaki girişim yarışmalarının da  ana sponsoruyuz.”

CeBIT Bilişim Eurasia’da 93 ülkeden 132.000’e yakın katılımcının yer alacağı bu dev buluşma noktasında Türkiye bilişim sektörünün girişimcilerinin dünya ile buluşacak olmasını çok önemsediklerini dile getiren Aktif Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Önder Halisdemir, Son olarak bu büyük sponsorluk, Türkiye bilişim ve teknoloji sektöründeki girişimcileri teşvik etmek ve Türkiye bilişim sektörüne katkı sağlamak maksadıyla yapılmıştır. Aktif Bank’ın tüm projelerinde olduğu gibi bu kararımız da bir sorumluluk duygusu ile alınmıştır” diye konuştu.

FIT Solutions’a Yabancı Yatırım