Mimosa B5, Dünya ile Aynı Anda Türkiye’de


Kurumsal Network ve İletişim çözümleri konusunda hizmet veren Net Vizyon, 802.11 ac, 4×4 MIMO, fiber ile aynı kapasitede hız ve güvenlik sunan Mimosa B5 ve B5C modellerini CeBIT Bilişim Eurasia 2014 ile Türk tüketicileriyle buluşturuyor.

Servis sağlayıcılar için 802.11 ac, 4×4 MIMO ve fiber ile aynı kapasitede hız ve güvenlik sunan Mimosa B5 ve B5C, dünya ile anda Net Vizyon güvencesiyle Türkiye’de. Fiber kablonun yüksek hızlı bağlantı için en iyi yöntem olduğu düşüncesi Mimosa B5 ve 5C ile tarihe karışıyor. Mimosa, Gigabit bağlantı hızıyla uzun mesafeler ve dış mekan kullanımı için tasarlanmış kablosuz cihazlarıyla evlere ve iş yerlerine güvenilir bağlantı sağlıyor. Fiber kablo kurulumunun pahalı ve yavaş olduğu yerlerde Mimosa ürünlerinin avantajı daha belirgin şekilde ortaya çıkıyor.

Mimosa-B5-1

 1.7Gbps PHY ve güvenilirlikteki yüksek performansıyla Mimosa B5, Gigabit kablosuz teknolojileri yeniden tanımlıyor. 1Gbps performansa, sadece 2 ms gecikme süresiyle tepki verebilen ve 25dBi entegre dual polarize antene sahip olan Mimosa B5, 5150-585 0 MHz frekans spektrumunda kullanılabiliyor.

Dış mekan kablosuz çözümler alanında daha önce hiç görülmemiş bir çok yenliği beraberinde getiren Mimosa B5, müdahaleden doğacak arızaları engellemek için birbirlerini takip etmeyen kanalları dengeleyerek Dual bağlantı sunuyor. Kanallardan birine müdahale olduğundaysa, radyo kanala yeni yer ararken bağlantıyı sağlayabiliyor.

Mimosa-B5-3

Her Şey Otomatik

Ağınız bir anda değişebilir ve ağınızı ayarlamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Mimosa B5, doğru kararları hızlıca verebilmek için geçmiş ve gerçek zamanlı data ile sabit spektrum analizi sunuyor. “Her Şey Otomatik” özelliğiyle frekans, kanal genişliği ve güç seviyeleri otomatik olarak düzenlenebiliyor.

Lokal ve Geniş Ağ Spektrum Çoğaltması

Standart GPS ve senkronizasyon için GLONASS kullanan Mimosa B5, herhangi bir müdahaleyi engellemek için ağdaki bütün radyoların aynı anda sinyal gönderdiğini ve aldığını garanti ediyor. Daha fazla koruma için piyasadaki en gelişmiş RF izolasyonunu kullanan cihaz, aynı kulede birden fazla cihazın aynı anda çalışabilmesine olanak sağlıyor.

Mimosa-B5C-1

Servis sağlayıcılar için 802,11 ac, 4×4 MIMO ve fiber ile aynı kapasitede hız ve güvenlik sunan dış mekan kablosuz çözümü Mimosa B5 ve diğer Mimosa ürünleri,  sektördeki on yılı aşkın tecrübe ve uzman kadrosuyla Net Vizyon distribütörlüğünde Türkiye. Mimosa B5 ve B5C modelinin yanı sıra, Net Vizyon’un yeni ürün ve çözümlerini CeBIT Eurasia 2014’de görebileceksiniz. Net Vizyon, CeBIT Eurasia 2014 fuarında 9. Hol B-03’de.

Mimosa B5’in Öne Çıkan Özellikleri

1. Dual Link: Mimosa B5 aynı anda birbirinin takip etmeyen iki kanalla bağlantı kuruyor ve yük dağılımı yapabiliyor. Kanallardan biri bozulduğunda bağlantıyı koparmadan otomatik spektrum taraması yapıp, bozulan kanalı uygun başka bir kanalla değiştirebiliyor. Bu sayede kesintisiz iletişim sağlanmış oluyor.

2. Uplink/downlink oranını seçebilme: TDMA slotlarını seçerek Uplink ve downlink oranını belirlemek mümkün. Uygulamamızın ihtiyacına göre dedike asimetrik bir bağlantı da kurabilirsiniz.

Mimosa-B5c-2

3. Wireless yönetim bağlantısı: B5 üzerindeki dahili 2.4 GHz radyo ile yönetim bağlantısı yapılabiliyor. Bu sayede zor montaj koşullarında akıllı telefonlarla bile kolaylıkla bağlanıp yapılandırabiliyorsunuz. Kurulum sırasında kabloya bağımlılığınız ortadan kaldıran Mimosa B5, cihaza enerji verdikten sonra bilgisayar ya da akıllı telefonunuzu açıp B5 in yaydığı SSID ye bağlanarak, kolaylıkla ürünün yönetim ara yüzüne ulaşılabiliyorsunuz. Bu sayede binanın çatısına çıkmaya ve bilgisayarınızı kabloyla cihaza bağlama gereği duymadan, Mimosa B5’i yönetebiliyorsunuz.

4. Kolay montaj ve kurulum kolaylığı: B5 montaj aparatı ile birlikte sadece 4.9 Kg ağırlığında ve basit direk montaj aparatı ile da az elemanla daha az sürede kurulumu tamamlayabiliyorsunuz. Estetik yapısı sayesinde dış dünyayla uyumlu yapıdaki Mimosa B5, rakiplerinden daha güçlü olmasına rağmen daha hafif.

5. IP 67 Sınıfı outdoor koruma: IP 67 sınıfı outdoor korumaya sahip olan Mimosa B5, toza ve suya karşı dayanıklı. 200 km/s hızındaki rüzgârlara bile dayanabilen yapısı sayesinde Mimosa B5 fırtına, yağmur ve yoğun rüzgâr gibi şartlarda rahatlıkla çalışabiliyor.  Entegre yıldırım ve elektrostatik koruması sayesinde Mimosa B5, en zor şartlarda sorunsuz çalışabilecek şekilde tasarlanmış.

6. Düşük enerji Tüketimi: Çevre dostu Mimosa B5, maksimum 20 Watt enerji tüketiyor. Kolaylıkla güneş enerji sistemleri ile entegre edilebilir yapıdaki tasarımı sayesinde, çevre dostu enerji kaynaklarıyla çalışabilir.  Aynı zamanda 802.3at uyumluluğu ile endüstriyel switchlerle de kolaylıkla besleme sağlanabiliyor.

Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörlüğü Görevine Yeni Atama