Twitter, 1000 Dolarlık Aboneliği Düşünüyor! Ne İçin mi?

Twitter, Elon Musk’ın satın alımı sonrasında hareketli günler yaşıyor ve her geçen gün yeni bir haberle karşılaşıyoruz. Bu kez de işletmelere özel ücretli bir rozet sistemi gündemde. Bu, aslında mevcutta olan bir sistemdi, ama hem kapsamı hem de ücreti değiştirilmek isteniyor.

Twitter, işletmeler için verilen altın rozetli hesap sistemi için aylık bin dolar talep edebilir! Evet, doğru okudunuz. Hatta bu rozeti alan işletmelere, ek 50 dolar karşılığında bir hesabı daha dahil etme imkânı sunulabilir.

Mashable’da yer verilen bilgiler, sosyal medya danışmanı Matt Navarra’nın da paylaşımlarını da içeriyor. Navarra, bu sistemin şu sıralar gündemde olduğuna dair bazı tweet’ler paylaştı. Bu tweet’lerde, yeni sistemle ilgili olduğu söylenen e-mail’ler de görülebiliyor. Aylık bin dolarlık ödeme ve ek hesap için 50 dolarlık ödeme daha! Yani şirketler için yılda en az 12 bin dolarlık masraf demek bu.

Twitter, 1000 Dolarlık Aboneliği Düşünüyor! Ne İçin mi?

Tabii bu söylenenler mutlaka olacaktır diye bir durum söz konusu değil şu an. Örneğin aylar önce gelen bilgilerde, T. Blue’nun aylık 20 dolar olabileceği konuşuluyordu, ama daha sonra 8 ve 11 dolarlık fiyat etiketleri belirlenmişti. Yani işletmeler için hazırlanan bu paket için de kesin fiyatlar henüz belirlenmemiş olabilir.

Twitter, reklam gelirlerini içerik üreticileriyle paylaşmaya başladı

Platformun patronu Elon Musk, geçtiğimiz günlerde paylaştığı tweet’inde, içerik üreticileri için sevindirici bilgiler verdi. Buna göre, artık paylaşımlara gelen yorumların arasında reklamlar da görülecek ve bu reklam gelirlerinden içerik üreticileri de yararlanabilecek.

Musk, bir de ekleme yapmayı ihmal etmiyor: “Bu sisteme uygun olabilmek için Twitter Blue hesabınız olmalı.”

Görünüşe göre Musk, platformdan ciddi gelirler elde etmeyi kafasına koymuş. Bakalım yıl sonunda nasıl bir gelir tablosu çıkacak ortaya.

İlgili Haberler

>> Resident Evil 4 Remake, Yeni Özellikleriyle Sevindirecek!