Resident Evil 4 Remake, Yeni Özellikleriyle Sevindirecek!

Capcom’un merakla beklenen korku – aksiyon oyunu Resident Evil 4 Remake hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Game Informer dergisi, yeni oyundaki pek çok yeniliği sıraladı…

Resident Evil 4 Remake sürümü, orijinal sürüme kıyasla daha zengin bir oynanabilirlik sunacak gibi. Game Informer dergisi, yeni oyunda yer alacak bazı özellikleri sıraladı ve biz de şimdi sizlerle paylaşalım…

Resident Evil 4 Remake’teki dikkat çekici bazı yenilikler

– Quick-time events’ler kaldırılıyor. Kısaca açıklamak gerekirse. Orijinal oyunda, beklenilmedik bir anda saldırıya maruz kalabiliyor ve bu esnada bazı tuş kombinasyonlarına hızlıca basmamız gerekiyordu. Bu, dikkat açısından önemli, ama bazı oyuncular için sinir bozucu bir sistemdi. İşte yeni oyunda bu sistem olmayacak.

– Yeni yan görevler ekleniyor. Oyunun ana senaryosu dışında, etrafta keşfe çıkıp yeni bilgiler elde edebileceğimiz minik görevler olacak. Bazen de aranılan düşmanları ortadan kaldırarak ödül talep edebileceğiz. Bunlar, içeriğin zengin sunumu için önemli detaylar.

– Artık kırılabilir bir bıçakla yol alacağız. Yani sonsuz kullanılabilir bir bıçağımız olmayacak. Bu, bıçağı daha verimli kullanmamız gerektiğini gösteriyor. Öte yandan, aynı anda birden fazla bıçak taşıyabileceğimiz de doğrulandı.

Resident Evil 4 Remake, Yeni Özellikleriyle Sevindirecek!

– Ashley Graham’ın artık bir sağlık barı olmayacak. Böylece sanki bir bebek bakıcısıymışız gibi davranmamız gerekmeyecek. Böylece daha doğal bir arkadaş gibi görünebilecek, davranabilecek. Yine de Ashley ölümsüz değil, çok hasar alırsa ölebilir. Öte yandan bu karakter, kapıların açılması gibi konularda bize yardımcı olabilecek.

– Oyunda yeni düşmanlar da olacak. Bunlardan bir tanesi Ganado. Ganado, büyük bir çekiç taşıyan ve kafasında da boğa maskesi bulunan bir düşman.

– Son olarak, oyunun kontrol sisteminin Resident Evil 2 Remake’teki sistemle benzer olacağı bildirildi. Tabii isterseniz orijinal oyunun kontrol şemasıyla da oynayabileceksiniz.

Resident Evil 4 Remake, PC ve konsollar için 24 Mart itibarıyla raflarda yerini alacak.

Orijinal Resident Evil 4, ilk olarak Nintendo Gamecube platformu için 2005 yılında satışa sunuldu. Büyük beğeni toplayınca da sırasıyla PlayStation 2, PC, Wii platformlarına geldi. Daha sonrasında, mobil platformlar ve diğer pek çok konsol için de port edildi.

İlgili Haberler

>> Apple, Süper iPhone mu Yapıyor? Peki ya Fiyat?