Twitter Doğrulanmış Hesap Rengi Değişiyor!

Twitter kuralları çiğneyen

Twitter doğrulanmış hesap için kullanılan Mavi Tik’in rengi artık kategorisine göre değişecek. İşte yeni çalışma hakkında tüm ayrıntılar.

.

Uzun süredir Twitter tarafında doğrulanma programının üç yılı aşkın süredir kullanılmadığını biliyordu. Fakat geçtiğimiz Mayıs ayında kullanıcılar için ‘Mavi Tik’ başvuruları açılmıştı. Belirli parametrelerde tanınan insanlar için onaylanmış hesap simgesi olarak Mavi Tik yer alıyordu. Geçtiğimiz Mayıs ayından  beri Mavi Tik başvuruları açıktı. Daha sonrasında geçtiğimiz haftalarda Elon Musk, Twitter’ı devraldıktan sonra mavi tik başvuruları tamamen kapatılmıştı. Çünkü Elon, uzun süredir Twitter’n doğrulanmış hesap politikalarını değiştireceğine dair söylemlerde bulunuyordu. Öyle ki bu çalışmaları hayta geçirmek için bir süredir  mavi tik başvuruları kapalıydı. Sonunda Elon Musk’ın Twitter’da  paylaştıklarına göre yeni Twitter doğrulanmış hesap başvuruları ve doğrulanmış hesaplar hakkında yapılacak olan değişiklikler ile alakalı bilgiler verdi. İşte tüm detaylar.

Twitter Doğrulanmış Hesap Rengi Değişiyor!

Elon Musk, açıklamalarında 2 Aralık tarihinde Twitter doğrulanmış hesap başvurularının tekrar başlatılacağını açıkladı. Tabii ki bu başvurular, daha önceki işleyişten biraz daha farklı olacak. Açıklamalara göre tüm doğrulanmış hesapların kimliği 2 Aralık itibariyle tekrar doğrulanacak. Tabii ki bunun önemli bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda Mavi Tik’in ücretli olarak kolaylıkla alınabilmesinden dolaylı önemli sorunlar yer aldı. Örneğin henüz onaylanmış hesap olmayan bir markanın ücretli olarak Mavi Tik satın alarak taklit edildiğini ve söz konusu markanın hisse değerinin düşmesine neden olduğunu biliyoruz.

Twitter Doğrulanmış Hesap

Doğrulama işleminin 2 Aralık itibariyle tekrardan başlayacağını biliyoruz. Fakat bu süreçten sonra mavi tik olarak adlandırdığımız onay işaretlerinin de rengi değişecek. Bu süreçte altın, gri ve mavi olmak üzere üç farklı tik olacak. Şirketler için altın rengi tik kullanılırken, hükümetler için gri ve bireyler için mavi tik kullanılacak.

Tabii ki bu durum zamanla değişebilir. Örneğin Elon’un açıklamalarına göre bireyler bir kuruluş tarafından tekrardan onaylanırsa ikincil olarak bir logoya daha sahip olabilir. Bu durum, özellikle henüz onaylanmış olmayan markaların zarar görmesini engellemek adına önemli bir adım olacaktır. Önümüzdeki günlerde Twitter doğrulanmış hesap süreci hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 13 Böyle Görünecek: Markanın En İyisi Geliyor

. . . . .