Xiaomi 13 Böyle Görünecek: Markanın En İyisi Geliyor

Haftalık Telefon Haberleri

Xiaomi 13 modelinin tasarım ayrıntıları ve render görüntüleri sızdırıldı. İşte tanıtımına haftalar kalan model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Xiaomi 12 serisi tanıtılmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise Xiaomi 12 ve 12 Pro modellerinin Türkiye’ye giriş yaptığını belirtelim. Fiyat tarafında Xiaomi 12, 21.000 TL’lik bir fiyat etiketi sunarken, serinin Pro modelinde ise 25.000 TL‘lik bir fiyat bulunuyor. Serinin Ultra modelinin kamera odaklı olduğunu zaten biliyoruz. Aynı zamanda kamera tarafında Leica aile işbirliği yapması da kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Bu yılın sonlarına doğru tanıtılan Xiaomi 13 serisi hakkında ise yeni detaylar ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin seramik gövde ile geleceğinin sızıntısını görmüştük. Yakında Çin’de tanıtılması beklenen, serinin Pro modeli hakkında ise yeni detaylar ortaya çıktı.

İddialara göre Xiaomi 13 Pro modeli ekran tarafında 6.7 inçlik 2K çözünürlüğünde LTPO panel ile kullanıcıları karşılayacak. Seriye ait iki modelin de Qualcomm tarafından geliştirilen en güçlü işlemci olarak görülen Snapdragon 8 Gen 2 yongasına sahip olacak. Tabii ki bu yonga setini kullanacak olan ilk telefonların Xiaomi 13 modelleri olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz yıl Snapdragon 8 Gen 1 yongasını kullanan ilk akıllı telefonlar Xiaomi 12 modelleri olmuştu. Bu yıl da farklı bir markadan bir atak gelmez ise söz konusu işlemciyi göreceğimiz ilk modeller Xiaomi 13 ve 13 Pro olacaktır.

Xiaomi 13 Böyle Görünecek: Markanın En İyisi Geliyor

Xiaomi 13

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, cihazın arka tarafında kare biçiminde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameraların Leica imzası ile üretildiği de arka kameradaki kurulumda belirtilmiş. Kamera modülünün beyaz renkte, arka panelin geri kalanının ise kahverengi renk ile geldiğini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde söz konusu serinin deri arka kapak ile geleceğine dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Paylaşılan görseller ise bu iddiayı destekler nitelikte.

4800 mAh’lık pil ile gelecek olan Xiaomi 13 Pro, bu pili desteklemek için ise 120W hızlı şarj ile gelecek. Bu sayede 20 dakikada tam şarjın hedeflendiğini de ekleyelim. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler:

>> Siber Güvenlik Zafiyetlerine Karşı Verinin, Yönetilebilen Hizmetlerle Kaynağındayken Korunması