Twitter ‘dan yeni görünüm

Twitter ‘dan yeni görünüm

PAYLAŞ
kamera güncellemesi

Twitter, bugün sürpriz bir şekilde Android ve iOS platformlarındaki uygulamalarının görünümünü komple yenilediğini duyurdu. 

Twitter, bugün sürpriz bir şekilde Android ve iOS platformlarındaki uygulamalarının arayüzünü komple yenilediğini duyurdu.

Aşağıda yapılan açıklamayı okuyabilirsiniz:

Geçen sene size tam anlamıyla kim olduğumuzu anlatmış (Twitter dünyada gerçekleşen her şeydir) ve markamızı yenilemiştik. Bugün de sizden gelen çok sayıda geri bildirim ve fikirlerle birlikte ürünümüzü yeniliyor ve daha sade, hızlı ve kullanımı kolay hale getiriyoruz. Sizleri yakından dinledik, sevdiğiniz kısımları olduğu gibi bıraktık. Sevmediğiniz kısımları daha güzel hale getirmek için de yaklaşımımızı değiştirdik.

İşte yeni görünümümüz:

twitter

twitter 2

Önümüzdeki günlerde twitter.com, iOS, Android, TweetDeck ve Twitter Lite’da aşağıdaki gibi bazı değişikliklere gidiyor. Değişiklikler şöyle olacak:

  • Profil, ek hesaplar, ayarlar ve gizliliğin hepsine birden bir yerden ulaşabileceksiniz. Yan tarafta bulunacak yeni gezinti menüsü (side navigation menu) ve uygulamamızın altında bulunan daha az sayıdaki sekme ile karışıklık daha az olacak ve tarama daha kolay gerçekleştirilecek.
  • Website linkleri şimdi Safari’nin Twitter uygulamasındaki görüntüleyicisinde de açılabiliyor olacak ve böylece hali hazırda giriş yaptığınız internet sitelerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.
  • Tipografi daha yalın ve birbirine uyumlu hale getirildi ve başlıklar kalınlaştırıldı. Böylelikle olan bitene daha rahat odaklanabileceksiniz. Yuvarlatılmış profil fotoğrafları ise neyin kim tarafından söylendiğini daha anlaşılır hale getirecek.
  • Daha sezgisel ikonlarla birlikte Tweetlerle, özellikle yeniyseniz, daha kolay etkileşime geçebileceksiniz. Örneğin insanlar ok şeklindeki ‘cevap ver’ ikonunun silmek veya bir önceki sayfaya geri gitmek anlamına geldiğini düşünüyorlardı. Bu ikonu herkes tarafından iyi bilinip sevilen yorum baloncuğuna çevirildi. Ayrıca daha kusursuz bir etkileşim için ikonlar daha sade hale getirildi.
  • Tweetler cevap, Retweet ve ‘like’ sayısını anında güncelleyecek ve böylece sohbetleri tam da gerçekleşirken, canlı olarak takip edebileceksiniz.
  • Ayrıca artırılmış renk kontrastı ve Safari Okuyucu görünümünde destekli linkleri her zaman açabilme seçeneği gibi ekstra erişim alternatiflerini de göreceksiniz.

Yeni Alienware ve Dell Inspiron 15 Türkiye’de


CEVAP VER