Twitter Kullanıcı İsimleri Parayla Satılabilir! İstediğiniz Bir İsim Var mı?

Mikro blog sitesi Twitter, yakında bazı kullanıcı isimlerini online açık artırmalar düzenleyerek satışa çıkarabilir. Bu, tabii ki akıllara yüksek fiyat faktörünü getiriyor. Eh, haliyle amaç da bu zaten. Hem maddi imkânı olanlara istenilen isimleri satmak hem de platformun gelir akışını artırmak.

Twitter, yakında kullanıcı isimlerini para karşılığında satmaya başlayabilir. Bu fikrin geçtiğimiz aralık ayından beri tartışıldığı ve önümüzdeki yakın bir dönemde karara bağlanabileceği konuşuluyor.

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar ödeyip satın aldıktan sonra platformun gelirlerinde düşüşlerin yaşandığı bir gerçek. Musk, reklam verenlerle iyi ilişkilerin kurulması gerektiğini önemle ifade ediyor, ama öte yandan pek çok reklam verenin Twitter ile bağlarını kopardığı da biliniyor.

Twitter Kullanıcı İsimleri Parayla Satılabilir! İstediğiniz Bir İsim Var mı?

Twitter kullanıcı isimleri için pek çok kişi şimdiden beklemede

Musk, bir süre önce paylaştığı bilgilerde, platformdaki 1.5 milyar hesabın silineceğini belirtmişti. Bu hesaplar, uzun süredir kullanılmayan ve deyim yerindeyse boşa yer kaplayan hesapla. Dolayısıyla bu hesaplar ortadan kalkınca, bazı “hesap isimleri” de başka kullanıcılar için tercih edilebilir hale gelecek. Twitter kullanıcı isimleri için tam da burada devreye ücretli online açık artırma yöntemi girecek.

Twitter’daki şu anki kurallar çerçevesinde, bir hesap isminin resmi olarak farklı bir kişiye ya da kuruma satılması mümkün değil. Ama öte yandan, geçmişte bazı bilgisayar korsanlarının saldırılar gerçekleştirerek bazı önemli hesapları ele geçirdiği ve yüksek paralar karşılığında satışa çıkarmaya çalıştığı da biliniyor.

Musk, Twitter’ın gelirlerini artırabilmek için yeni hamleler deniyor

Bir süre önce platformun mavi tikli servisi için aylık 8 dolarlık ücret belirlenmişti. Bu ücreti ödediğiniz taktirde hem hesabınız mavi tik alıyor, yani doğrulanmış hesap statüsü kazanıyor hem de platformu daha fazla özellikle kullanabiliyorsunuz. Yüksek çözünürlüklü videolar yükleyebilmek, mesaj düzenleyebilmek, spam mesajlardan kaçınmak ve yazdığınız mesajlarla öne çıkabilmek gibi.

Öte yandan Musk, yakın zamanda siyasi içerikli reklamların da platformda olabileceğini belirtiyor. Biliyorsunuz, bu tip reklamlar aslında yasaktı, ama gelirlerin artırılması için bazı yasaklar kaldırılıyor gibi.

Twitter kullanıcı isimleri konusunda yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> PlayStation 5’i Dik Olarak Kullansanız Bir Şey Olur mu?