Twitter Lite şimdi Türkiye’de

Twitter Lite şimdi Türkiye’de

PAYLAŞ
Twitter Lite

Mobil internet hızının yavaşlığı, internet fiyatlarının yüksek olması ve mobil cihazlardaki gigabyte’ların yetersizliği zaman zaman Twitter kullanımını zorlaştırıyor. Bu nedenlerden yola çıkarak geçen sene Twitter Lite uygulaması Google Play Store’da yayınlandı.

Twitter Lite; veri kullanımını azaltıyor, daha yavaş olan mobil ağlarda hızlı yükleniyor ve cihazlarda daha az yer kaplıyor. Twitter Lite ’ın 21 ülkeye daha yayıldığı  duyuruldu. Bu ülkeler arasında Arjantin, Belarus, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Türkiye, Uganda, Ukrayna, Yemen ve Zimbabve bulunuyor. Artık Twitter Lite’a 45 farklı ülkeden Google Play Store aracılığıyla ulaşılabilir.

Twitter Lite ’ın Twitter’ı daha kulanışlı kılan özellikleri:

· Daha az veri harcar: Twitter Lite’ın veriye, bant genişliğine ve cihaz kısıtlamalarına sahip kişiler tarafından erişilebilir olduğundan emin olmak için; ‘Data Saver’ modunu açarak telefonunuza hangi fotoğraf ve videoların indirileceğini siz seçebiliyorsunuz. İstediğiniz içerikleri ‘İmajı İndirin’ veya ‘Video’yu İndirin’ seçenekleriyle telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Bu fonksiyon sizin uygulamayı kullanırken yaptığınız veri harcamalarını azaltıyor.

· 2G ve 3G ağları için tasarlandı: 3MB’da Twitter Lite veri kullanımını azaltıyor ve cihazınızda daha az yer kaplıyor. Aynı zamanda yavaş telefon ağlarında hızlı çalışıyor. Uygulamayı 2G veya 3G ağlarında kullanıyorsanız içeriklerin ne kadar hızlı bir şekilde yüklendiğini göreceksiniz.

· Yer işaretleri: Telefonunuzda internetiniz azalıyor ve bir Tweet’i kaydetmek istiyorsanız Bookmarks yani yer işaretleri özelliğimizi kullanabilirsiniz. Önemli bulduğunuz Tweetleri internet bağlantınızın daha kuvvetli veya verinizin daha fazla olduğu bir zaman için uygulamada kaydedebilirsiniz.

· Bildirimler: Twitter Lite bildirimleri destekliyor ve sizin dünyada olan her şeyi anında öğrenmenizi sağlıyor.

· Gece modu: Gece modu gün içinde bile timeline’a daha karanlık bir tema vererek gözlerinizin yorulmasını engelliyor.

· Threads: Geçen sene duyurulan, artık aynı konudaki Tweetleri bir arada görmek mümkün. Composer tuşuna bir artı işareti ekleyerek artık Twitter’da thread yaratmak çok kolay. Bu sayede bağlantılı Tweetlerinizi aynı zamanda yayınlayabilirsiniz.

Michael Kors Access Sofie Pave : Teknolojinin en şık formu


CEVAP VER