Twitter’a Sesli Tweet Özelliği Geliyor

Twitter’a Sesli Tweet Özelliği Geliyor

sesli tweet
Google News Abone Ol

Twitter yeniliklere devam ediyor. Duyurusu yapılan yeni özellik ise sesli tweet özelliği. Biraz Twitter ruhuna aykırı bir özellik gibi görünse de pek çok kişinin hoşuna gideceğini düşündüğümüz bu yeni özelliğe ilişkin detaylar haberimizde!

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Twitter gelişimini sürdürüyor. İlk çıktığı 2006 yılında kullanıcılarına 140 karakter kullanarak mesaj imkanı sağlayan Twitter 2017 yılında bu sınırlamasını kaldırmıştı. Daha doğrusu bu sınırı 280 karaktere yükselterek insanların kendilerini daha kolay ifade etmelerinin önünü açmıştı. Bu Twitter için devrim niteliğinde bir karar olmuştu. Sonrasında pek çok yeni düzenleme hayata geçirildi, ancak sosyal medya platformu bir kez daha kendisi için bir devrime hazırlanıyor. Bu devrim sesli tweet.

Kabul etmek gerekirse insanlar günümüzde metinlerden ziyade video ya da sesli olarak bilgiyi almayı tercih ediyor. Twitter sosyal medya platformu olduğu kadar, aynı zamanda bir haber platformu da. Ve pek çok insanın da Twitter üzerinden gündemi takip ettiği gerçek. Uzun floodlar okumak yerine, kendi adıma konuşmam gerekirse ses kaydı dinlemeyi tercih ederim. İşte sesli tweet özelliği tam da benim gibi düşünenler için.

Sesli Tweet Özelliği Twitter’da Yeni Bir Çağ Başlatabilecek mi?

Twitter’dan yapılan açıklamada bazen 280 karakterin yeterli olmadığı ve bugünden itibaren Twitter kullanımına daha insancıl bir dokunuş katacak olan sesli tweet özelliğinin denenmeye başlandığı duyuruldu. Twitter’ın yeni özelliği duyururken, mevcut özelliğine gönderme yapması ise doğrusu biraz ilginç.

Bu yeni özellik şimdilik iOS platformundaki sınırlı kullanıcı tarafından deneniyor. Twitter sesli tweetleri de sınırlamayı ihmal etmemiş elbet. Bu şekilde atabileceğiniz her tweet 140 saniye ile sınırlı olacak ki, bence bu Twitter’ın sınırlayıcı yapısı göz önüne alındığında oldukça uzun bir süre. Dahası anlatacaklarınız için bu süre yeterli değilse, siz konuşmaya devam ediyorsunuz ve ikinci tweetiniz başlıyor.

Bu arada ses kaydının yalnızca orijinal tweete eklenilebilir olduğunu da belirtelim. Ayrıca Twitter profil resminiz ne ise mesajınız dinlenirken de, oynatma bölümünde o resim görünecek.

Sesli tweet özelliğinin Android cihazlarda ne zaman denenmeye başlanacağı ya da özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

İlgili Haber

>> Yakında Her İsteyen Twitter Mavi Tik Alabilecek!

 


CEVAP VER