Twitter Adını mı Değiştirdi? TwitterX Nedir? Neden X? Twitter’da Neler Oluyor?

Twitter yapay zeka

Bu kuş daha yuvadan uçtu. Elon Musk, logo tasarımında bir değişiklik olacağını söyledikten saatler sonra sözünü yerine getirdi. İnsanlar, platformun yeni resmi logosu olarak ikonik mavi kuşun siyah-beyaz bir X ile değiştirildiğini ancak Pazartesi günü sabah kalktığında gördü. Yeni logo ile birlikte Twitter adı sadece X mi olacak yoksa TwitterX mi olacak muamma.

Elon Musk’ın sahip olduğu sosyal medya platformu için fırfırlı veya süslü tasarımlar yok diyebiliriz. Sadece birçok kullanıcıyı sarsan ve onları şu sorularla baş başa bırakan minimalist bir X veya TwitterX: Bu bir pazarlama hilesi mi? Musk, tweets terimini koruyacak mı yoksa değiştirecek mi? Bundan sonra X mi atacağız?

Tüm bunların yanında internet alemi üzerinde konuyu yanlış anlayıp Twitter’ı yasaklayan ülkelerde oldu. Bazı ülkelerin otomatik sistemleri TwitterX ‘i yetişkin içerik sitesi zannederek erişimi engelledi. Fakat bu durum kısa süre sonra anlaşıldı. Şimdi ne olacak merak konusu?

TwitterX Gelmeden Önce Haberini Aldık

Musk, Pazar günü erken saatlerde bir tweet’te “Ve yakında Twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz,” diye yazdı ve ” X.com şimdi https://twitter.com/’u işaret etti ve geçici X logosu daha sonra yayınlanacak” dedi.

Musk ayrıca platformun rengini siyaha çevireceğini de ima etti. Pazartesi günü, şirketin genel merkezine yansıtılan X logosunu gösteren bir fotoğraf yayınladıktan kısa bir süre sonra, logo web sitesini ele geçirdi.TwitterX

“Retweetlerin” geleceği sorulduğunda Musk, “tüm konseptin yeniden düşünülmesi gerektiğini” söyledi. Bunun ne anlama geldiği halen belirsiz.

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino, Pazar akşamı yayınlanan bir ileti dizisinde yeniden markalaşma hakkında konuştu ve X’in “her şeyi” sunabilecek platform olacağını söyledi. TwitterX yerine sadece X.

Yaccarino şunları yazdı: “X, fikirler, ürünler, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar yeri yaratan ses, video, mesajlaşma, ödemeler/bankacılık merkezli sınırsız etkileşimin gelecekteki halidir.”

Bu değişiklik, Musk’ın şirketi Ekim 2022’de satın almasından bu yana aldığı tartışmalı kararın yanı sıra şirket yönetiminde köklü bir değişiklik ve platformun özelliklerinde yapılan çeşitli değişikliklere tipik bir örnek.

TwitterX Logosu Değiştirilebiliyor mu?

Bu hafta kademeli olarak kullanıma sunulmasının ardından, bugün Twitter’ın iOS ve Android uygulamasına “X” değişikliği yapıldı ve hepimizin sevdiği Twitter kuşu hiçbir yerde bulunamadı.

Uygulamanın kullanıcı arayüzünü ayarlayamasak da, uygulamanın simgesini ve adını hepimizin bildiği ve sevdiği Twitter’a geri döndürmek için zekice bir numara kullanabiliriz.

Öncelikle, iPhone’unuzdaki Kısayollar uygulamasını açmanız gerekir. Sağ üstteki + düğmesine basın ve kısayolunuza bir ad verin – “Twitter”TwitterX

Ardından, “Eylem Ekle”ye basacak ve “Uygulamayı Aç”ı arayacaksınız.

Hangi uygulamayı açmak istediğinizi seçmek için dokunun (bu durumda X) X’i seçin ve ardından üstteki oka basın.

“Ana Ekrana Ekle”ye basın, simgeye dokunun ve “Fotoğraf Seç”i seçin.

İstediğiniz fotoğrafı seçin, sizin için kolaylaştırmak için aşağıya Twitter iOS simgesini ekledik, ancak istediğiniz herhangi bir görüntüye ayarlayabilirsiniz. “Ekle”ye basın ve bitirdiniz! Tebrikler, artık Twitter kuşunu hayata döndürdünüz.

İlgili Haberler

>> Twitter İş Arayanlar İçin Yeni Özellik Sunuyor