Twitter İş Arayanlar İçin Yeni Özellik Sunuyor

Twitter iş arayanlar

Twitter iş arayanlar için yeni bir sistemle geliyor. Twitter, sosyal medya platformları arasında milyonlarca kullanıcısı ile öne çıkan bir isim ve şimdi de iş arayanlar için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Uygulama araştırmacısı Nima Owji tarafından keşfedilen “Twitter Hiring” özelliği, şirketlere sosyal medya platformunda iş ilanları yayımlama imkanı sağlayacak. Bu özellik, şirketlerin doğrudan potansiyel çalışanlara ulaşmasını kolaylaştırarak LinkedIn ve Indeed gibi iş bulma platformlarına rakip olmayı hedefliyor.

Twitter İş Arayanlar İçin Yeni Özellik

Twitter Hiring özelliğine şu anda ayda 1.000 dolar ödeyen bazı onaylanmış şirket hesapları erişebiliyor. Bu şirketler, platformda en fazla 5 adet iş ilanı yayınlayabilecekler. İş ilanlarına başvurmak isteyen kullanıcılar ise şirketin web sitesine yönlendirilecek, yani başvuru işlemleri Twitter üzerinden gerçekleşmeyecek. Twitter, bu sayede sadece bir aracı işlevi görecek ve iş arayanlarla şirketleri kolayca buluşturacak.

Twitter iş arayanlar

Özellik, aslında Twitter’ın eski CEO’su ve şu an İcra Kurulu Başkanı ve CTO olan Elon Musk tarafından daha önce bir ipucu verilerek ima edilmişti. Kullanıcılardan gelen bir soruya verdiği yanıtta, iş ilanlarına yönelik bir özellik üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Twitter İş Arayanlar İçin Yeni Özellik Beta Aşamasında

Twitter Hiring henüz resmi olarak duyurulmasa da bazı onaylanmış şirketlerin bu özelliği şu anda kullanabildiği belirtiliyor. Bu da özelliğin hâlâ beta aşamasında olduğunu gösteriyor. Twitter’ın bu yeni özelliği yakın zamanda resmi olarak duyurması bekleniyor.

Twitter Hiring, iş dünyasına odaklı platformlar olan LinkedIn ve Indeed ile rekabet etmeyi hedefliyor. Ayrıca, Twitter’ın iş bulma platformu Laskie’yi satın alması, şirketin iş arayanlar ve şirketleri bir araya getiren bu alanda daha güçlü bir konuma gelmek istediğini gösteriyor. Bu yeni özellikle birlikte Twitter, iş dünyasında da etkin bir rol oynamayı amaçlıyor ve iş arayanlar ile şirketleri kolayca bir araya getirebilecek.

İlgili Haberler:

>> Twitter Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğiyle İletişimi Geliştiriyor