TXL NXTPAPER 3.0 Teknolojisi İle Kağıt Gibi Ekran Sunacak!

TXL NXTPAPER

TXL NXTPAPER 3.0 Teknolojisini CES2024’de hayranlarının beğenisine sundu. İşte önümüzdeki dönemler sunulacak olan teknoloji hakkında tüm ayrıntılar.

2021 yılında tanıtılan NXTPAPER teknolojisinin gelişmiş bir versiyonu olan NXTPAPER 3.0, insanlar için optimize edilmiş ve görsel sağlığı iyileştirmeyi hedefleyen çeşitli özelliklere sahip. Marka, bu teknolojinin zararlı mavi ışığı %61’e kadar filtreleyerek keskin görüntüler, derin kontrast, canlı renkler ve doğal hareketi koruduğunu belirtiyor. NXTPAPER 3.0, Dairesel Polarize Işık (CPL) ekranını içeriyor. Bu teknoloji, doğal ışıkta kitap okuma deneyimini simüle ederek kullanıcılara kağıt benzeri bir görünüm sunuyor ve göz konforunu artırıyor.

TXL NXTPAPER 3.0 Teknolojisi İle Kağıt Gibi Ekran Sunacak!

CPL ekranı, doğal ışığın “emisyon – yansıma – kırılma” yolunu taklit ederek benzersiz bir görsel efekt sağlıyor. NXTPAPER yazılımı, kullanıcılara sağlıklı dijital izleme alışkanlıkları geliştirme konusunda yardımcı olan bir göz bakımı asistanı sunuyor. Ayrıca, kullanıcıları uzun süreli kullanıma ara vermeye teşvik etmek ve göz sağlığını korumak için dinlenme hatırlatıcısı içeriyor. Yazılım, zayıf aydınlatma tespiti ve kullanıcının monitöre ne kadar yaklaştığını belirleme gibi özelliklere de sahip. NXTPAPER 3.0 teknolojisi, yüksek yenileme hızlarına ve DC Karartma özelliğine sahip olarak titreşimsiz bir deneyim sunuyor.

TXL NXTPAPER

Ayrıca, ekranın renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilen geliştirilmiş Uyarlanabilir Renk Sıcaklığı özelliği ile birlikte gelir. NXTPAPER 3.0 teknolojisi, NXTPAPER 14 Pro tablet, TAB 10 NXTPAPER 5G tablet ve 50 Serisi akıllı telefonlarda kullanılacak. TCL, NXTPAPER 3.0’ın optimize edilmiş 3’ü 1 arada VersaView kullanıcı arayüzü ile birlikte geleceğini duyurdu. Bu arayüz, normal kullanım, düşük kontrastlı Renkli Kağıt Modu ve siyah beyaz Mürekkep Kağıt Modu gibi farklı senaryolara özel görünümler sunuyor. Bu yenilikler, TCL’nin görsel teknolojideki liderliğini sürdürme vizyonunu ve kullanıcı deneyimini geliştirme taahhüdünü yansıtıyor.

TCL’nin NXTPAPER 3.0 ekran teknolojisi, görsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan yenilikçi bir adım olarak öne çıkıyor. Zararlı mavi ışığı filtreleyerek keskin görüntüler sunması ve özel bir göz bakımı asistanına sahip olması, teknolojinin kullanıcı dostu tarafını vurguluyor. Dairesel Polarize Işık ekranıyla kağıt benzeri bir deneyim sunması ve gelişmiş renk sıcaklığı ayarıyla çeşitli kullanım senaryolarına adapte olabilmesi, NXTPAPER 3.0’ı öne çıkaran özellikler arasında.TXL NXTPAPER

İlgili haberler

>> TCL Yeni Ürünleriyle Rakiplerine Göz Dağı Veriyor. TCL Communication’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Stefan Streit ‘e Sorularımızı Yönelttik