Epic Games ücretsiz oyunlarına 49 TL’lik bu oyun da eklendi

Google News Abone Ol

Epic Store, oyun severlere sunulduğu 2018 yılından bu yana ilgi çekici hamleler yapmayı sürdürüyor. Bildiğiniz gibi Epic, kısa aralıklarla ücretsiz oyunlar dağıtıyor ve bu kez sıra, Wargame: Red Dragon’da!

Wargame: Red Dragon, Eugen System tarafından geliştirilmiş bir RTS oyunu. 2014’te çıkan oyun, hem tek kişilik moda, hem de çoklu oyunculu moda sahip. Çoklu oyuncu modu demişken, aynı anda 20 gerçek oyuncu ile mücadele mümkün.

Tanklar, uçaklar derken kendi ordunuzu oluşturuyor ve dünyaya hükmetmek için meydan okuyorsunuz.

Peki bu oyun, arcade türde mi yoksa gerçekçi yapıda mı?

Gerçekçiliğe yakın bir atmosferi olduğunu söylemeliyiz. Hızlı hareket etmeniz ve bu süreçte olabildiğince az hata yapmalısınız, yoksa kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

17 ülke ve 1450 üniteyi barındıran ve Soğuk Savaş dönemiyle ilgili alternatif bir senaryoyu aktaran yapım, AirLand Battle’ın devamı niteliğinde.

İncelemelerde genellikle olumlu eleştiriler alan oyun, şu an yurt dışında 30 dolarlık fiyata sahip. Türk Lirası olarak hesapladığımızda 226 TL yapıyor, ama neyse ki tarife böyle işlemiyor. Steam Türkiye sayfasına baktığımızda, 49 TL’lik etiketi görüyoruz. Bu fiyat, yakın zamanda Epic Store’da da böyleyd. Daha güzel olan ise, bu oyunun Epic Store ‘da şu an ücretsiz olarak veriliyor olması. Eğer üyeliğiniz yoksa, ücretsiz olarak üyelik açmanız gerekiyor.

Epic Games ücretsiz oyunlarına 49 TL'lik bu oyun da eklendiOyunun Epic Games Store’daki sayfasında şu ifadelere yer veriliyor:

“RTS türünün yeni referans noktası! Wargame serisi, eskisinden daha geniş ve zengin bir şekilde göreve dönüyor. Red Dragon’da Batı kuvvetleri ile Komünist blok arasında geçen büyük ölçekli mücadeleye katılacaksın.”

Bu arada, Epic Store üzerinde Wargame: Red Dragon – Russian Roulette [10’a 10 Harita] isimli eklentinin de ücretsiz olarak indirilebilir durumda olduğunu belirtelim.

“Russian Roulette, orduları karşı karşıya getirmek yerine birbirine karıştıran, yenilikçi ve dairesel bir tasarıma sahip. Haritanın uçlarında altı ikiz konuşlanma bölgesi içeren Russian Roulette, dönüşümlü olarak her tarafa üçer bölge sağlayarak başlangıçtan itibaren birbirlerine yandan saldırmalarını mümkün kılıyor.”

Eğer savaş tarihine ilgili ve strateji oyunlarını da seviyorsanız, çok geçmeden bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

Bu arada oyunda henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor ve bu da pek çok oyuncuyu üzen bir detay. İngilizce biliyorsanız, sistemi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Oyunun sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Samsung, parmak izi sensörlü kredi kartı geliştiriyor


CEVAP VER