ABD Ulaştırma Sekreteri Elaine L. Chao CES 2018’e Ulaşımı Daha Verimli Hale...

ABD Ulaştırma Sekreteri Elaine L. Chao CES 2018’e Ulaşımı Daha Verimli Hale Getirmek İçin Katılacak

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük sorunlarından biri olan Ulaşım yeni teknolojiler ile birlikte insanların hayatını daha kolay hala getirebilir. ABD Ulaştırma Sekreteri Elaine L. Chao CES 2018’e Ulaşımı Daha Verimli Hale Getirmek İçin yapılan çalışmaları takip ederek birinci ağızdan yorumlarını ve gelecek beklentilerini paylaşacak.

CES 2018 konferans programında Akıllı Şehirler başı çekiyor. ABD Ulaştırma Sekreteri Elaine L. ChaoCES 2018’e katılaak yeni gelişmeleri yerinde takip edecek ve akıllı şehirlerin ulaşım sorunlarının çözülmesi için neler yapılabileceğini gözler önüne serecek. Konu hakkında açıklamada bulunan Sekreter Chao, “Yeni teknolojiler, Amerikalıların seyahat etme ve birbirlerine bağlanma şekillerini kökten değiştiriyor. ABD Ulaştırma Departmanında, gelişmekte olan teknolojilerin milyonlarca erişime ve hareketliliğini artıracak güvenli ve güvenli entegrasyona odaklandık” diyor.

CES Genel Müdürü Shapiro, “Amerika’nın en üst seviyedeki ulaşım görevlisinin CES’de bize katılmasından heyecan duyuyoruz; burada dünyanın dört bir yanından hükümet liderleri bir araya gelerek yaşamlarımızı daha iyi hale getiren teknoloji yeniliklerini deniyor ve konuşuyor olacak” dedi. “Sekreter Chao’nun görüşleri endüstri liderlerinin, yönetimin yaşlanma altyapısını yeniden inşa etmeye ve hareketliliğini artırmak için teknoloji çözümlerini entegre etmeyi öğrenmek için benzersiz bir fırsat sunuyor. CES, yıllarca kendi kendine sürüş yapabilen araçlar, sürücü asistanı ve drone teknolojilerin gösteriminde dünya lideriydi. Ve şimdi CES, akıllı şehir sektöründe teknolojileri, çözümleri, oyuncuları ve izleyicileri bir araya getiren tek fuar olarak karşımıza çıkıyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Araştırmacılar, dünya nüfusunun üçte ikisinin 2050’de kentsel alanlarda yaşayacağını ve akıllı şehirlerdeki küresel harcamaların 2020’ye kadar 34.35 milyar dolara ulaşacağını öngörüyor. Akıllı Şehirler: Tüketici Teknolojisi Derneği ve Deloitte tarafından sunulan Gelecekteki akıllı ulaşım, akıllı enerji ve akıllı şebeke, kamu güvenliği, sağlık, veri analitiği ve güvenliği, yapay zeka ve yönetişim ve politikayı içeren şehirler. Ayrıca, FirstNet tarafından sunulan Kamu Güvenliği İletişimi Geleceğini Dönüştürme, akıllı şehirlerin kamu güvenliğini nasıl etkileyeceğini ve yenilikçilerin, hayat kurtaran bilgileri geliştirmek ve paylaşmak için algılayıcı ağları, insan istihbaratı ve verileri ve teknoloji araçlarını nasıl kullanabileceğini inceleyecek.

Deloitte LLP Başkan Yardımcısı Craig Giffi ve ABD otomotiv uygulama lideri “Herhangi bir bütünsel akıllı şehir planı, bu çözümleri hayata geçirmek için birlikte çalışan kamu ve özel sektörle sorunsuz entegre ulaşım çözümleri içermelidir” diyor. “Yarının akıllı şehirleri hem yenilikçi iş liderleri hem de politika yapıcıları gerektiriyor ve Deloitte, ABD Ulaştırma Bakanlığı’nın geleceği nasıl sağladığını keşfederek CES 2018 Akıllı Şehirler konferans döngüsünün bir parçası olarak Sekreter Chao’yu ağırlamak için CTA ile işbirliği yapmaktan çok memnunuz” dedi.

Sekreter Chao, Ulaştırma Sekreteri olarak hizmet vermeden önce, Başkan George W. Bush yönetiminde sekiz yıl ABD Çalışma Sekreteri olarak görev yapıyordu. Sekreter Chao, Amerikan tarihinin bir ABD başkanının kabinesine atanan ilk Asya kökenli Amerikalı kadın. Daha önce Ulaştırma Sekreteri Yardımcısı, United Way of America Başkanı ve Genel Müdür ve Peace Corps Direktörü olarak görev yapmıştır.

CES 2018, akıllı taşımacılık, kendiliğinden sürüş teknolojisine sahip olan araçları tanıtma fırsatı ve 5G bağlantı ve IoT teknolojilerinin yenilikleri nasıl yönlendirdiğini keşfetmek için yöneticilere ve profesyonellere rakipsiz bir deneyim sunuyor.Elaine L. Chao


CEVAP VER