Uygun Fiyatlı Nokia G300 5G Sızdırıldı! İşte Detaylar


HMD Global, şu an pek çok farklı akıllı telefon modeli üzerinde çalışmalar yapıyor ve görünüşe göre bunlardan bir tanesi de Nokia G300 5G.

.

Nokia G300 5G, giriş seviyesinde, uygun fiyatlı bir akıllı telefon olarak bekleniyor. Gelen bilgilerde, ürünün Snapdragon 480 çipsetine ve arka tarafta üçlü kamera sistemine sahip olacağı ifade ediliyor.

İşte Nokia G300 5G ‘te olması beklenen detaylar

Nokia G300 5G’nin tasarımsal anlamda ciddi farklılıklar barındırması beklenmiyor. Aşağıda da görebileceğiniz görselin sızdırıldığı belirtiliyor ve haliyle pek çok detay da anlaşılabiliyor. Örneğin, bu telefonun arka tarafında dışarıya doğru hafif çıkıntılı, dairesel bir kamera tasarımı var.

Ön tarafta, üstte damla çentik selfie kamerayı, alt kısımda da Nokia logosunu görüyoruz, ki bu dikkat çekici bir detay. Zira çoğu üretici, ön tarafta kendi logosuna yer vermiyor ve çerçeveleri daha ince hale getirmek için uğraşıyor. Tabii giriş seviyesi bir model için çok ince çerçeve beklentisi yoktur.

Gelen sızıntı bilgiler, Nokia G300 5G ‘in 5G’li akıllı telefonlar arasında en uygun fiyatlı modellerden bir tanesi olabileceği yönünde.

Cihaz, Qualcomm’un hazırladığı giriş seviyesi çipseti Snapdragon 480 ile gelecek. 64MB dahili depolaması bulunan ürün, aynı zamanda hafıza artırımı için microSD desteği de sunacak.

Uygun Fiyatlı Nokia G300 5G Sızdırıldı! İşte Detaylar

Ekran tarafında ise, 6.5 boyut ve HD+(1600 x 720p) çözünürlük üzerinde duruluyor.
Ve gelelim kameralara. Telefonun arka tarafında üçlü kamera sistemi olacağından söz etmiştik. Bu kameralar: 16MP + 5MP + 2MP.

Biraz daha detay vermek gerekirse, 16MP kamera, ana kameramız olacak. 5MP kamera, ultra geniş açılı çekimler için kullanılacak ve 2MP kamera da derinlik sensörü görevini görecek. Ön tarafta ise, 8MP değerde selfie kamera konumlandırılacak.

Son olarak pil tarafına da bakalım. Gelen sızıntı bilgiler, Nokia G300 5G ‘de 4470mAh pil kullanacağı yönünde ve bu pilin tek şarj ile bir günü rahatlıkla çıkarabileceği ifade ediliyor. Testler itibarıyla tek şarj ile 14.4 saat boyunca konuşmaya imkân sunacağı ve 28 günün üzerinde bekleme modunda kalabileceği belirtilmiş.

Şu an için çıkış tarihi ve fiyat konusunda bir bilgi bulunmuyor. Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

> Gürültü Engelleyici Kulaklıklar Nasıl Çalışır? Kimler Kullanmalı?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here