Uygun fiyatlı OnePlus Buds Z duyuruldu!

oneplus buds z
Google News Abone Ol

14 Ekim tarihinde düzenlenen etkinlikte uygun fiyatıyla dikkat çeken OnePlus Buds Z resmî olarak duyuruldu. İşte fiyatı ve özellikleri. 

14 Ekim’de OnePlus tarafından tanıtılan OnePlus 8T modelinin ardından OnePlus Buds Z modeli de tanıtıldı. TWS kulaklık kategorisinde çok uygun fiyatıyla pazarda yerini alacak olan Buds ZGray Ash rengiyle takipçileri tarafından bir hayli beğenildi. 

OnePlus Buds Z neler sunuyor 

OnePlus Buds modeline kıyasla Buds Z modeli daha uygun fiyatı ile karşımıza çıkacağı için özellikleri biraz düşürülmüş durumda. Buds modelinde 13,4 mm dinamik sürücüler ve 30 saatlik batarya ömrü kullanıcılarının karşısına çıkıyordu. Buds Z modeline döndüğümüzde ise 10 mm dinamik sürücüler ve 20 saatlik batarya ömrüne sahip olduğunu görmekteyiz. Ayrıca 10 dakikalık şarj ile kullanıcılarına 3 saatlik kesintisiz bir kullanım sunmayı hedefliyor. Bluetooth 5.0 özelliği ile 103 ms’e kadar düşük gecikme sağlar.  

oneplus buds z

IP55 sertifikasına sahip olacak OnePlus Buds Z, ter ve yağmur damlalarına dayanıklı olacak. Ses kalitesine baktığımız zaman Dolby Atmos destekli 3D stereo ses kalitesine ve özel bas kuvvetlendirme özelliğine sahip olacak. Çağrı esnasında gürültü engelleme özelliğine sahip fakat ne yazık ki Aktif Gürültü Engelleyici (ANC) özelliğine sahip değil. Fiyatına kıyasla değerlendirdiğimizde ANC özelliğine sahip olmaması gayet normal. Tasarım olarak değerlendirdiğimizde ise Buds modelinin kulaklıkları plastik bir yapıyla gelir. Bu da spor esnasında kulaktan düşürmeye sebep olabilir. Buds Z modelinde ise kulaklıkların ucunda silikon bir yapı mevcuttur. Bu sayede spor esnasında kulaktan düşmesi çok daha düşük bir ihtimaldir. 

Yeni Buds Z, iki farklı cihaza bağlanabilir ve hızlı bir şekilde bu iki cihaz arasında geçiş yapabilir. Bunun yanı sıra Quick Pair özelliği mevcuttur. Bu sayede kulaklığın kutusunu açar açmaz kolay eşleştirme imkânı tanır. Ayrıca kulaklığı kulaktan çıkardığımızda oynatılan medyayı otomatik durdurma özelliğine sahiptir. 

Temmuz ayında tanıtılan OnePlus Buds modeline kıyasla daha uygun fiyatla satışa çıkarılacak. 49,99$ fiyatıyla kullanıcılarını karşılayacak ve 2 Kasım’da Avrupa’da Amazon ve OnePlus mağazaları üzerinden satılacak. Ülkemizde satılacağına dair herhangi bir bilgi yok. Fakat satılırsa, kur değerleri, vergiler ve bayi kârını eklediğimizde ortalama 800-1000 bandında satılması bekleniyor. 

İlgili Haberler

>> OnePlus 8, 8 Pro için Android 11 tabanlı OxygenOS 11 kararlı güncellemesi duyuruldu

>> OnePlus 8T en net hali ile karşımızda!


CEVAP VER