Huawei Mate 40 modelinin sekizgen kamera tasarımı paylaşıldı!

Huawei Mate 40 modelinin sekizgen kamera tasarımı paylaşıldı!

Google News Abone Ol

Huawei, 22 Ekim’de tanıtacağı Mate 40 serisine ait görseller resmî olarak yayınlandı. Sekizgen bir kamera kurulumu ile karşımıza çıkabilir.

Şu ana kadar gördüğümüz kamera kurulumları arasında en ilginç tasarıma sahip olduğunu düşündüğümüz yeni Huawei Mate 40, 22 Ekim’de takipçileriyle buluşacak. Görsellerde yalnızca siluetini gördüğümüz Mate 40 modelinin güç tuşunun ise kırmızı olduğunu görmekteyiz. Bir diğer iddia ise Mate 40 serisinin yalnızca bir modelinde bu tasarımı göreceğiz. Serinin diğer modellerinde ise farklı tasarımlar bizi karşılayabilir. 

Huawei Mate 40 neler sunacak 

Huawei Mate 40

Henüz bir kesinlik söz konusu olmasa bile edindiğimiz bilgilere göre Mate 40 serisinde modelin piyasaya çıkması bekleniyor. Bunlar; Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro + ve Mate 40 RS Porsche Design modelleri olabilir. Yukarıdaki görsele göre sekizgen bir kamera kurulumu bizi karşılayacak. Fakat kaç adet kamerayla geleceği henüz belli değil.  

Söylentilere göre 5 adet kamera 22 Ekim’de bizi karşılayabilir. Haftalar önce sızdırılan tasarımlardan birinde ise yuvarlak bir kamera modülüne sahip bir model geleceğiydi. Bazı kaynaklara göre yuvarlak kamera tasarımı da Huawei Mate serisinin modellerinden birinde kullanılabilir. Veya sekizgen kamera kurulumu yalnızca bir model için geçerli olabilir. Bir diğer söylentiye göre ise Huawei, yuvarlak tasarımını, takipçilerinin nabzını tutup daha farklı tasarımla geleceğini haberdar etmekti. İddiaların arasında ise daha önce sızıntıları paylaşıldığı söylenen bir Mate 40 modelinin sol üstünde iki adet kamera ve sensör deliğine sahip olan bir delikli ekran tasarımıyla karşımıza çıkacağıydı. 

LetsGoDigital, 11 Eylül tarihinde tam ekran tasarımına ve sekizgen kamera kurulumuna sahip bir cihazın CNIPA’ya patent başvurusunda bulunduğunu iddia etmişti. Bu da Huawei’nin yeni serisinin tam ekran tasarımıyla kullanıcılarıyla buluşabileceği anlamına gelir. Ne yazık ki elimizde kesin bir bilgi yok ve daha fazla bilgi kirliliği oluşmadan 22 Ekim’de gerçekleşecek etkinliği bekleyeceğiz. 

İlgili Haberler:

>> Huawei FreeBuds Studio, 22 Ekim’de tanıtılacak!

>> Huawei Nova 7 SE 16 Ekim’de piyasaya sürülecek!


CEVAP VER