Uygun Fiyatlı Tesla Otomobil İçin Düğmeye Basıldı: Geliyor Gelmekte Olan

Tesla Model Y

Uygun fiyatlı Tesla otomobil birçok kişinin hayalini kurduğu gelişmeler içerisinde yer alıyor. Dünyanın en büyük elektrikli otomotiv devi olarak bilinen Tesla yeni bir ürün ile geliyor.

Küresel çapta elektrikli otomobil ile ilgili yeni kararlar alınıyor. Bu yeni kararların yaklaşık olarak 10 yıl devam edeceği tahmin ediliyor. Mesela Avrupa Birliği 2030 yılından itibaren benzinli araçların satışını tamamen yasaklıyor. Diğer ülkelere baktığımızda yine benzer kararların alındığını görüyoruz.

Türkiye’de de elektrikli otomobil dönüşümü hızlı bir şekilde devam ediyor. Her ne kadar bu olumlu gibi görünse bile işin ekonomik boyutu var. Elektrikli araçlar benzinli modeller ile kıyaslandığında ne yazık ki daha pahalı. İçten yanmalı motor kullanan kişiler daha ucuza bu araçları alabiliyor. Tesla bu konuda yeni bir fikir ortaya koydu.

Uygun fiyatlı Tesla otomobil modeli

Elektrikli otomobil devi olan Tesla son derece uygun bir fiyata sahip araç üretiyor. Tesla Model 2 olarak bilinecek bu araç 25 bin dolar üzerinden satışa sunulacak. Böylece rekabetçi bir fiyatının olduğunu görüyoruz. Bu aracın diğer modeller ile kıyaslandığında çok daha fazla talep görme ihtimali var.

Uygun fiyatlı Tesla otomobil

Tesla tarafından üretilen Model S, 3 ve Y gibi cihazlar diğerleri ile kıyaslandığında çok daha pahalı. Hatta fiyatları 100 bin dolar seviyelerini bile bulabiliyor. Şirket yeni aracında uygun fiyat benimsediği için biraz daha ön plana çıkacak. Öncelikle batarya özelliğinin uzun menzilli olacağını belirtelim.

Yeni Tesla aracı geliyor

Tesla tarafına üretilecek olan bu yeni araç yalnızca önden veya arkadan çekişli olacak. Ayrıca 0’dan 100 kilometreye çıkışı ise 8 saniyeden uzun sürebilir. Batarya konusunda 4680 pilleri kullanılacak gibi görünüyor. Üretim maliyeti bakımından bu pillerin daha düşük olması aracın fiyatının uygun olmasını sağlayacak.

Elon Musk ve ekibi uygun fiyatlı araç sızıntılarını doğruladı. Böylece önümüzdeki yıllarda yeni aracının kullanıcılarla buluşacağını görüyoruz. Kompaktı hatchback veya crossover tarzında olacağı söyleniyor.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Yeni Tesla Aracı İçin Açıklama Yaptı: Beklenen Olmayacak

>> Tesla Elektrikli Otomobil Üretimini Durdurmak Zorunda Kaldı