Elon Musk Yeni Tesla Aracı İçin Açıklama Yaptı: Beklenen Olmayacak

Tesla en değerli

Elon Musk yeni Tesla aracı ile alakalı son derece önemli bazı açıklamalara yer verdi. Bu açıklamalara baktığımızda ilerleyen yıllarda ilginç bazı modellerin ortaya çıkma ihtimalini olduğunu görüyoruz.

Dünyanın en büyük otomotiv markaları içerisinde yer alan Tesla şu sıralar birçok problem ile uğraşıyor. Mesela şirket 1 milyon civarında aracını geri çağırmak zorunda kaldı. Bu durum şirkete ek bir yük getiriyor. Yeni teknolojiler ile kendisinden bahsettirmeyi başaran bu otomobil üreticisi tüm yükleri bir tarafa bırakıp yeni modellere odaklanıyor.

ABD başkanı Joe Biden ile tartışan Elon Musk bazı yeni açıklamalara yer verdi. Kendisi 1000 kilometre menzilli Tesla ile ilgili detayları aktardı. Birçok kişi böylesine yüksek menzile sahip bir Tesla aracının gelmesi gerektiğini düşünüyordu. Fakat o bunun tam aksi yönde bir açıklama yaptı.

Elon Musk yeni Tesla itirafı

CES 2022 fuarı öncesinde birçok marka araçlarını piyasaya sunuyor. Elektrikli otomobil üreticileri ise 1000 kilometre menzilli araçlara yönelmeye çalışıyor. Herkes Tesla markasının böyle bir araç üreteceğini düşünüyordu. Fakat Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda böyle bir şeyin olmayacağını anlıyoruz.

Elon Musk yeni Tesla

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda bunu rahatlıkla anlamak mümkün. Elon Musk yaklaşık olarak 12 ay önce 1000 kilometre menzilli bir Tesla Model S üretebilme şanslarının olduğunu söyledi. Fakat bunu yapmadıklarını belirtti. İş insanı tarafından yapılan açıklamalarda bunun nedeni ayrıntılı olarak anlatıldı.

Tesla araçları kötü etkilenebilir

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda kendisi gereksiz pil kütlesi nedeniyle önemli bazı sorunların çıkacağını söylüyor. Şu an için 600 kilometre ve üstü menzile sahip otomobillerinin yeterli olduğunu belirten ünlü girişimci aksi halde araçların önemli ölçüde yol tutuşu ve verimlilik problemi yaşayacağını belirtti.

Her ne kadar 1000 kilometre menzilli araç iddiaları reddedilirse bile yine de önümüzdeki yıllarda bu tür araçları yollarda görebiliriz. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Tesla Araçları Tehlikeye Neden Oluyor: Yeni Soruşturma Başlatıldı

>> Tesla Ücretsiz Elektrik Hizmeti Verecek: Büyük Takdir Topladı