VakıfBank Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

Vakıfbank’ın mobil bankacılık uygulaması Cep İmza  sayesinde online bankacılık hizmetini kullanan müşteriler, artık SMS onayıyla vakit kaybetmeden tek bir şifreyle bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Kobil ve VakıfBank işbirliği bu kez de online bankacılık kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlayan yenilikçi ve modern bankacılık çözümü Cep İmza’yı kullanıcıların hizmetine sundu. Her iki firma, bankacılık uygulamaları düzeyinde yapılan entegrasyon sayesinde, iOS ve Android işletim sistemlerinin gücünü, WEB’in sağlam altyapısıyla bir araya getirdi ve SMS onayına son verdi.

vakifbank_kobil_tek_sifre

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla geliştirilen Cep İmza ile kişisel bilgisayarlardan yapılan internet bankacılığı işlemleri, hesaptan para çıkışları ve online bankacılık sayfasına girişlerde müşterinin cep telefonuna interaktif bir mesaj gönderiliyor. Müşterinin cep telefonuna gelen mesaj için “onay” tuşuna basması, bilgisayardan yapılan bankacılık işleminin tamamlanması için yeterli oluyor ve böylece kullanıcı SMS şifreleriyle uğraşmak zorunda kalmıyor.

vakifbank_kobil_tek_sifre2

VakıfBank, Kobil m.identity Uygulama Güvenliği Teknolojisi (AST) ile geliştirilen Cep İmza müşteri taleplerine daha aktif bir şekilde cevap vererek güncellemeleri daha hızlı bir şekilde tamamlayabilecek. Müşteriler ise, aşamalı şifre ekranlarıyla uğraşmadan, tek bir şifreyle sisteme kolaylıkla giriş yaparak mobil bankacılık işlemlerini tamamlayabilecek.

Bugüne kadar SMS şifrelerin sahte sayfalara ve uygulamalara yönlendirilmesi sonucu mağdur olan müşterilerin sorunu da son buluyor.

SİSTAŞ’a Genesys’den Dört Ödül