Veeam yeni AWS için Yedekleme ve Kurtarmayı kullanıma sundu

Veeam yeni AWS için Yedekleme ve Kurtarmayı kullanıma sundu

Danny allan

Veeam’in sunduğu yeni AWS için Yedekleme, müşterilerin ve bulut servis sağlayıcılarının koruma, yönetim ve kurtarmada işlerini kolaylaştırıyor.

Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam Software, Amazon Web Service için ürettiği yeni Veeam Yedeklemeyi bugün duyurdu.

Uygun maliyetli ve güvenli buluta özgü Amazon EC2 koruması, sadece AWS pazarına özel satışa sunulacak. AWS yedeklemeden, güçlü Veeam kurtarma özelliklerine sahip AWS kurtarmaya kadar, önemli bir çözüm sunan “Yeni Veeam AWS için Yedekleme”, hem ücretsiz hem ücretli sürümleriyle AWS pazarında yerini alacak.

Ürün, Veeam’in amiral gemisi olan Veeam Backup & Replication ile de entegre edilerek, Veeam kullanıcılarının, ister sanal ister fiziksel isterse bulut olsun tüm verilerini aynı platformda yönetmelerine olanak tanıyor.

Las Vegas’taki AWS re:Invent 2019 etkinliğinin diamond sponsoru olan Veeam, AWS-yerel iş yükleri için geliştirilmiş kolay, güçlü ve uygun maliyetli yeni AWS için Yedekleme ve Kurtarma ilk defa bu etkinlikte görücüye çıkaracak.

Kurum içi veya bulutta depolanmış olması fark etmez, veri kaybı her zaman yaşanabilecek bir durumdur.

Veeam’in yakın tarihli müşteri anketinin sonuçlarına göre, veri kaybının en önemli nedenlerinin kullanıcı hatası veya kazayla silinme olduğu belirtiliyor. Sonuç olarak verilerinin korunmasını sağlamak, müşterinin sorumluluğundadır.

Veeam

AWS için özel olarak tasarlanan yeni Veeam AWS için Yedekleme, Veeam’in en önemli değerleri olan sadelik, esneklik ve güvenilirliği AWS pazarına getiriyor.

Kısa bir süre önce Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri 2019 Magic Quadrant’tave Forrester Wave’de de lider olarak konumlandırılan Veeam, yeni ürünü sayesinde müşterilerin ve bulut servis sağlayıcılarının AWS iş yüklerini korumasını, yönetmesini ve kurtarmasını kolaylaştırıyor. Veeam, aynı buluttaki verileri şirket içinde veya Veeam destekli herhangi bir ortamda saklama ve korumada esneklik de sağlıyor.

Kullanım kolaylığı, yeni AWS için Yedeklemede, AWS pazarından dolayı anahtar teslim olarak yer alıyor. Bununla birlikte yerel anlık görüntüler ve Veeam yedeklemeleri için dosya düzeyinde kurtarmalar gibi özellikler de güçlü kurtarma özellikleri arasına eklendi. Sektörde bir ilk olan bulut yedekleme maliyet öngörüsü özelliği ise müşterilere, daha fazla maliyet kontrolü ve tasarruf sağlıyor.

Çözümün, Veeam Backup&Replication ile birleşmesiyle Veeam müşterileri kendi bulut verilerini kontrol etmelerine, bulut, sanal ve fiziki verilerinin yanı sıra AWS yedeklerini de koruyup yönetmelerine imkan veriyor.

Yeni AWS ek avantajlar olarak neler sunuyor?

  • AWS – Yerel Yedekleme ve Güçlü Kurtarma – Şirket içi yedekleme için aynı güvenilir çözüm artık AWS yerel iş yüklerini de korumaktadır. Anlık yerel görüntüler ve Veeam Yedekleme desteği ile buluta özgü iş yükleri için inşa edilmiştir. Amazon Simple Storage Service ( Amazon S3)’te uzun sure veri muhafaza etmek üzere maliyetler optimize edilmiştir.
  • Hibrit Mobilite – Esnek bir şekilde bulut kilitlenmeden, kurum içi iş yükleri doğrudan AWS’ye geri yüklenebilmekte, taşınabilmekte; dosyalar veya veriler AWS’den kurum içi veya başka bir Veeam destekli ortama geri yüklenebilmektedir (VMware V-Sphere, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV).
  • Düşük Yönetim Maliyetleri – Müşterilerin tüm iş yüklerini tek bir ara yüzden yönetmesine, yedeklemesine ve kurtarmasına yardımcı olmaktadır.
  • Hazır Taşınabilir Bulut Lisansı– Is yüklerinin esnek olarak takip edilebildiği Veeam Universal Lisanslı Bulut platformları üzerinden is yükleri taşınabilmektedir.

Veeam AWS için Yedekleme, AWS Pazarı’nda Aralık 2019’dan itibaren kullanılabilecek.


CEVAP VER