Verifone Türkiye ’de başarı dolu 10 yıl

Verifone Türkiye ’de başarı dolu 10 yıl


Verifone Türkiye, 20 yılı aşkın süredir Türkiye pazarında ürün ve hizmet sunmaya, 10 yıldır ise şirket satın alması ile kurulan Verifone Türkiye ofisiyle büyümeye devam ediyor.

Verifone’un 5 başkanlık merkezinden biri konumunda bulunan Verifone Türkiye ofisinden, Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri’nden 60’tan fazla ülkenin olduğu geniş bir coğrafyayı yönetiyor.

Türkiye ödeme sistemleri pazarına birçok yenilik getiren ve Verifone’un 5 başkanlık bölgesinden biri olan Verifone Türkiye, Türkiye’den Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri olmak üzere toplam 60’tan fazla ülkeyi yönetiyor. 1981 yılında Amerika’da kurulan Verifone, 36 yıllık geçmişi ve 29 milyon kurulu cihaz ve terminali ile 150’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Dünya çapında 6 bin çalışanı ve 2 milyar dolara ulaşan cirosuyla Verifone, ödeme sistemleri sektörünün devi olarak görülüyor. Günlük, olağan ödeme işlemlerini işletmeler için yeni nesil alışveriş fırsatlarına dönüştürme amacıyla kurulan şirket, Türkiye’de de 10 yıldır kendi ofisiyle hizmet veriyor.

verifone

“Türkiye ofisinden 60’tan fazla ülke yönetiliyor”

Verifone Türkiye ofisinin 10. yılında başarılarıyla gurur duyduğunu belirten Verifone Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Bülent Özayaz;

“Verifone Türkiye, 20 yılı aşkın süredir Türkiye pazarında ürün ve hizmet sunmaya, 10 yıldır ise şirket satınalması ile kurulan Verifone Türkiye direkt ofisimizle büyümeye devam ediyor. . Ülkemiz ekonomisi ve ödeme sistemleri pazarı gelişiyor. Geçtiğimiz 10 yılda yaptığımız gibi, gelecek 10 yılda da bu büyümede ülkemizin yanında yer alacağız. En büyük önceliklerimizden biri, uzun vadede tüm dünyada yazarkasa alanında “mükemmellik merkezi” olmak.” Dedi. Sözlerine ekledi; “Kuruluşumuzun 2.yılında ilk defa uluslararası bir bölgenin yönetimi Verifone Türkiye’ye verilmişti. Bu kadar kısa bir sürede 14 Balkan ülkesinin Türkiye’ye bağlanması, global ülkeler arasındaki başarımızın en önemli göstergelerinden. Bugün ise 5 bölgede 60’tan fazla ülkenin yönetimini Türkiye ofisimizden yapıyoruz. Verifone Türkiye olarak, nice 10 yıllar daha müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza ödeme çözümleri sunmaya, katma değer sağlamaya daha da önemlisi, ülkemiz ekonomisine olan katkılarımızı sürdüreceğiz.”

Türkiye ofisi kurulduğundan bu yana Verifone’da çalışan ve 10 yıldır Verifone’un tüm başarılı süreçlerinde bulunan Verifone Güney Doğu Avrupa, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’den Sorumlu Başkan Yardımcısı & Genel Müdürü Onur Altınbaş; “Verifone Türkiye ofisinin, bu sene 10. yılını kutladığını söylemekten dolayı gurur duyuyorum. 20 yıldan uzun bir süre önce Verifone ürünlerimizle Türkiye pazarında servis vermeye başladık.  Verifone 2006 yılında global çapta yapılan bir satın alma çerçevesinde Türkiye’de doğrudan kendi ofisiyle faaliyet göstermeye başladı. Bu satın almanın ardından da Türkiye Ofisi açıldı. Verifone Türkiye pazarına giriş yaptığında ülkemizde yeni nesil ödeme sistemleri pazarı ciddi bir büyüme gösteriyordu. Verifone Türkiye olarak, 10 yılda pazarı bugün bulunduğu noktaya getirdik.

Verifone’un küresel ölçekteki servis sağlayıcı konumuna gelme hedefi doğrultusunda, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı dahilinde çıkartılan yeni regülasyonların da etkisiyle Türkiye’de yaklaşık 3-4 yıldır direkt son kullanıcıya yeni ürünler ve çözümler sunan, tüm ihtiyaçlara yönelik donanım, yazılım ve çözüm geliştiren bir servis sağlayıcı şirket haline geldik. 2016 yılında Türkiye’de büyümeyi sürdürerek, Türkiye Bilişim Teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren ve Olivetti’nin Türkiye’deki marka kullanım haklarına sahip tek distribütörü Panaroma’nın çoğunluk hissesini bünyemize kattık. Böylece yeni nesil yazar kasa süreci için de büyük bir adım attık. Yazarkasa sektörünün lideri Olivetti ile bu süreci kolaylaştırmak için Türkiye pazarında bir başarıya daha imza atarak Olivetti Verifone MX 915 ECR bütünleşik yazarkasa POS cihazını geliştirdik. Geliştirilen esnek altyapıyla farklı servisler ve uygulamalarla da kolayca bütünleşmiş ürünlerimizle tüm kurumsal işletmeler, esnaf ve KOBİ’ler için katma değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki 40 ülkede Verifone imzası

Nijerya, Mısır, Kuveyt gibi ülkelerde devletle işbirlikleri yaptıklarını söyleyen Verifone Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı & Genel Müdürü Özgür Özvardar ise “Verifone, farklı pazarların değişen beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik en etkili çözümleri ve servisleri sunarak 2016 yılında da pazardaki lider konumunu sürdürdü. Stratejik coğrafi konumuyla tüm dünyanın kalbinde yer alan Ortadoğu bölgesi ödeme sistemleri sektörü için de kilit rol oynuyor. Verifone MENA olarak adlandırılan bölge, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yer alan, yaklaşık 40 ülkeyi kapsıyor. Özellikle İran’ın da katılmasıyla birlikte 2016 yılında da güçlü büyüme performansı devam etti. 2017 yılında Suudi Arabistan, İran gibi pazarlarda güçlü performansımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Öte yandan, Verifone Engage adındaki yeni ürün gamımızı pazarda daha çok yayarak müşterilerimize daha farklı ve konforlu bir ödeme sistemleri deneyimi sunmayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki yıl, ödeme dışında da servis ve çözümler sunan bir şirket olma yolunda emin adımlar atacağız.” şeklinde konuştu.

Verifone Türkiye ofisinin 10 yıllık başarı serüveni ve kilometre taşları
  • Verifone 2006 yılında global çapta yapılan bir satın alma çerçevesinde Türkiye’de doğrudan kendi ofisiyle faaliyet göstermeye başladı.
  • Türkiye’nin, hem ödeme sistemleri pazarı olarak hem de inovasyonda büyük oyunculardan biri olarak görüldüğü 2008 yılında, Verifone Türkiye’ye ilk defa uluslararası bir bölge verildi.
  • 2011 yılında, Verifone global Hypercom’u satın aldı ve bütün dünyada bu satın almayla beraber dengeler değişti. Verifone Türkiye ekibine Balkanlara ek olarak Türki Cumhuriyetler, Rusya ve İsrail de verildi. 3 sene içinde Verifone Türkiye’ye 29 ülke 2012 başlarında bağlanmış oldu.
  • 2012 yılında şirkette yeniden yapılandırma gerçekleştirildi. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi de Türkiye’ye bağlandı. Türkiye, 5 başkanlık bölgesinden birinin merkezi oldu.
  • 2015’te Türkiye ofisinde EMEA bölgesine hizmet veren Ar-Ge merkezi kuruldu.
  • 2016’da Panaroma Bilişim’in çoğunluk hissesi satın alındı.
  • Türkiye’de POS cihazı sektöründe servis modellerini ilk defa Verifone piyasaya sundu.
  • Yeni nesil yazar kasadan da önce, müşterilerin kendilerinin istediği uygulamayı yükleyebildiği ve istediği banka ile çalışabileceği hizmeti Verifone sundu.
  • Bulut bilişim teknolojisini POS terminallerine entegre eden perakende çözümüyle Verifone ödüle layık görüldü.
  • Verifone, 2016 yılında alanındaki en prestijli ödüllerden Avrupa Bulut Ödülleri’nin (Euro Cloud Awards) Türkiye birincisi oldu. Yarışmanın “Bulut Bilişim Dönüşüm Metotları” (Best Cloud Transformation Methods) kategorisinde büyük ödülü, “En İyi Bulut Bilişim Dönüşüm Metotları Avrupa kategorisinde ise ikincilik kazanan Verifone, geliştirdiği teknolojiyle, perakende sektöründe önemli bir dönüşümün öncüsü konumunda olduğunu gösteriyor.

17 ülkeyi bağlayan denizaltı veri hattı faaliyete geçti


CEVAP VER