VeriFone: Yeni Jenerasyon Ticarette Fırsatlar

VeriFone: Yeni Jenerasyon Ticarette Fırsatlar

Google News Abone Ol

VeriFone Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Payment Trends and Solutions Summit 2014’te yeni jenerasyon ticarette fırsatlar değerlendirildi.  

Ödeme sistemleri sektörünün lideri VeriFone’un dört başkanlık merkezinden biri olan VeriFone Türkiye, düzenlediği zirve ile “ödeme trendleri ve çözümleri”ni masaya yatırdı. 50 ülkenin bağlı olduğu VeriFone Türkiye Ofisi, yeni jenerasyon ticarette fırsatların değerlendirildiği Payment Trends and Solutions Summit 2014’e ev sahipliği yaptı.

Verifone Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Başkanı Bülent Özayaz’ın yanı sıra ödeme sistemleri, elektronik ticaret ve bankacılık sektörlerinin önde gelen isimlerinin ufuk açıcı konuşmalar yaptığı bölgesel zirve, 16 Nisan Çarşamba günü İstanbul Ritz Carlton Hotel’de yapıldı.

Verifone Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Başkanı Bülent ...

VeriFone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş, bu yılın ödeme sistemleri sektörü açısından oldukça hareketli geçtiğini belirterek, “Teknolojideki gelişmeler ve değişen müşteri davranışları elektronik ödemeler, e-ticaret, tahmine dayalı analizler, bağlamsal pazarlama, dijital reklamcılık, alışverişte avantaj sağlayan kuponlar, sadakat kart ve mobil uygulamalar konusunu etkilemeye devam ediyor. Tüm bu gelişmeler yeni jenerasyon ticarette de fırsatlar anlamına geliyor. Bölgesel zirvede ele aldığımız konularla, geleceğe ışık tutmak istiyoruz” dedi. Özellikle Türkiye’de hayata geçen  yazarkasa POS projesine ilginin büyük olduğunu belirtti.

ZİRVEYE YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN YOĞUN KATILIM OLDU

VeriFone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş yaptığı sunumda öncelikle Türkiye ödeme sistemleri pazarında yaşanan değişikliklerden ve bu değişikliklere müşterilerinin beklentilerini karşılayacak şekilde nasıl çözümler ürettiğinden bahsetti. Perakende sektörüne yönelik servis çözümlerinde kullanılan Vplatform  ürününü ve örnek incelemeleri anlattı. Ayrıca Altınbaş, İstanbul’da kurulan Güvenli Veri Merkezi’nin de bölgeye hizmet vermeye hazır olduğunu söyledi.

VeriFone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş

VeriFone Türkiye Ürün Müdürü Dimitrios Nakis ise günümüze uygun hale getirilen ürünleri anlatırken Printec’in geleceğe dair planlarını da paylaştı.

Verifone Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Başkanı Bülent Özayaz, şirketin küresel vizyonu hakkında bilgiler verdi ve İş Ortakları Printec’in yaptığı işin Balkanlar için ne kadar önemli olduğunu dile getirdi.

VeriFone Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Thomas Conlon ise VeriFone’de küresel boyutta meydana gelen değişiklikleri anlattı. Terminaller, servisler ve ticaret hakkında bazı detaylar veren Conlon, VeriFone ürünlerini geliştirirken uygulamaya koydukları adımları anlattı. Avrupa ve Amerika’da ödeme sistemlerinde hayata geçirilen yeni trendleri örneklerle anlattı.

VeriFone Bölge Yöneticileri Tayfun Peker ve Fatih Özkaymak da bölge için SWOT analizi yaparak güçlü ve zayıf yönleri ortaya koydu.

Printec Group CEO’su Vangelis Chrysafidis ise, VeriFone’un kendileri için önemli bir iş ortağı olduğunu vurgulayarak, “Buraya gelirken ülke müdürlerimle, nasıl daha iyi bir işbirliğine imza atabileceğimizi konuştuk. Bu toplantı sayesinde iş geliştirme konusunda yepyeni şeyler öğrendik, zirvenin bize katkısı büyük oldu. Yönettiğimiz 15 ülkede özellikle Hırvatistan, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’da projelerin hemen hayata geçebileceğini gördük” dedi.

Zirve aynı zamanda bankacılık ve iletişim sektörünün önde gelen oyuncularının üst düzey yöneticilerini de bir araya getirdi. Zirvede Printec Group E-Ödeme ve E-Bank Çözüm Geliştirme Müdürü Zacharias Angelakopoulos’un yanı sıra, Visa Europe, Turkcell, MasterCard, Açıkkart, Aktif Bank, E-kent ve Garanti Bankası’ndan üst düzey yöneticiler konuşmacı olarak bulundu.  

Etkin Maliyet Ölçeklendirme İçin Dell Network Z9500

CEVAP VER