Veriler Mi Cihazlar Mı Daha Önemli?

Kaspersky Lab ve B2B International tarafından yapılan bir ankete göre katılımcıların %56’sı, fotoğraf ve belgelerinin pahalı bir cihazdan daha değerli olduğunu belirtti. Buna rağmen kullanıcıların %50’sinden fazlası, kötü amaçlı bir yazılım saldırısı sonucu kaybettikleri veriyi geri kazanamıyor.

Sizce hangisi daha değerli: pahalı bir bilgisayar mı yoksa bilgisayarın sabit diskinde bulunan çocuğunuzun bulanık bile olsa çekilen ilk fotoğrafı mı? Dizüstü bir bilgisayar mı yoksa bilgisayarınızın hafızasında saklanan en yakınlarınız, en sevdiklerinizle paylaştığınız e-postalar mı? Işıl ışıl son model bir tablet mi yoksa eski arkadaşlarla bir araya geldiğinizde cihazın kamerası ile kaydettiğiniz görüntüler mi? Katılımcıların çoğu tercihlerinde tutarlıydı – bir cihaz ne kadar pahalı olursa olsun kişisel bilgiler çok daha önemli.

KASPERSKY LifeStyle 2009

Bilgisayar kullanıcılarının çoğu, cihazlarında bulunan verileri, cihazların kendisinden daha önemli olarak nitelendiriyor; ancak değerli bilgiler kaybolmaya devam ediyor. Kaspersky Lab ve B2B International tarafından yapılan ankete göre her beş kötü amaçlı yazılım saldırısından biri kişisel verilerin kaybına yol açıyor ve saldırıya maruz kalanların %61’i kaybettikleri verileri kurtarmayı başaramıyor.

Siber suçlular kişisel verileri çalarak kullanıcının çevrimiçi finansal işlemlerini yönlendirmek veya kritik bilgilerle fidye talep etmek gibi hileli planları uygulayabiliyor. Mobil cihazların yaygın kullanımı bu durumu iyileştirmiyor; her yeni akıllı telefon veya tablet, dolandırıcılara yeni bir saldırı imkanı veriyor.

Kişisel bilgilerinizi güvenle saklamanız çok kolay!

Kaspersky Lab 17 yıldır siber tehditlerle etkili bir şekilde mücadele eden teknolojiler geliştiriyor. Bu süre boyunca şirket, ürünlerini yalnızca kötü amaçlı yazılımları algılama konusunda değil, aynı zamanda kullanıcıların kişisel verilerini koruma ve çevrimiçi hizmetlere güvenli erişimlerini sağlama konusunda da güçlendiriyor.

Farklı işletim Sistemleri ile çalışan cihazları korumak üzere tasarlanan Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz, özellikle bu görevleri yerine getirmek için geliştirildi.

Bu çözüm, Kaspersky Lab tarafından siber tehditlerle mücadele etmek için geliştirilen en iyi teknolojileri bir araya getiriyor. Cihazın türünden ve üzerinde yapılan işlemlerden bağımsız olarak Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz, tüm bu cihazlarda bulunan dijital veriler için aynı kalitede yüksek koruma sağlıyor.

Bu işlemler, bir e-ödeme sistemi kullanarak para göndermek, bir Mac bilgisayara sanal müzik aletlerinden oluşan yeni bir paket indirmek, Android tabanlı bir akıllı telefon veya tablette yeni bir popüler oyun çalıştırmak gibi farklı adımları dahil ediyor. Ürün; kötü amaçlı yazılım, kimlik avı, istenmeyen e-posta, finansal saldırılar, çocukları hedef alan saldırılar ve kişisel verilerin veya cihazların çalınması ile mücadele eden bir dizi gelişmiş teknolojiyi de bir arada sunuyor.

Siber tehditlere karşı son derece etkili bir koruma sağlamasının yanı sıra bu çözümün sunduğu bir başka değerli özellik de her bir cihaz için yapılan lisans güncellemelerinde zaman tasarrufu sağlaması. Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz ürününde bulunan tüm çözümler, sadece bir lisans altında aktive edilerek güncelleniyor ve kullanıcılar korunacak cihaz sayısını ve istedikleri kombinasyonu seçebiliyor. Kullanıcılar ayrıca, yeni bir cihaz modeline geçiş yapmak istediklerinde mevcut lisanslarını kullanmaya devam edebiliyor.