Tüketicinin İhtiyacı Yatırımlarımızı Belirliyor


25-26 Mart tarihlerinde, Avrupa ve Asya’nın önde gelen iletişim operatörlerini ve dijital markalarını bir araya getiren konferansın açılış panelinde konuşan Türk Telekom Kurumsal Pazar Yönetimi Direktörü F.Aykut Erdinç, telekomünikasyon sektörünün teknolojik gelişmelerin sonucu olarak yaşadığı değişim sürecinden bahsetti.

Avrasya Bölgesi’nin önde gelen telekomünikasyon şirketleri ve teknoloji markalarının yer aldığı EurasiaCom Konferansı İstanbul’da başladı. İki gün boyunca, ziyaretçilerine telekomünikasyon pazarına yönelik farklı bir bakış açısı kazandırmayı, pratik çözüm önerileri ve örnekler sunmayı hedefleyen konferansın açılış panelinde Türk Telekom Kurumsal Pazar Yönetimi Direktörü F. Aykut Erdinç bir konuşma yaptı.

EurasiaCom2

Ses iletişiminden veri iletişimine geçiş süreçlerinden bahseden Erdinç, çok hızlı bir değişimin yaşandığına dikkat çekti. Erdinç, OTT (Over The Top) içerik yayınının veri iletişimine geçiş süreçlerini hızlandırdığını ve internet hızını da daha önemli hale getirdiğini ifade etti.

İnternetle birlikte başlayan değişim sürecini Türk Telekom olarak yakından takip ettiklerinin altını çizen Erdinç “Büyümenin ve karlılığın sürdürülebilir olması için bu değişime ayak uydurmak çok önemli.

Ayrıca bu değişim sürecinde mutlaka müşteri odaklı olmak gerekiyor. Müşteriye dokunamayan şirketlerin başarılı olmaları mümkün görünmüyor. Türk Telekom grubu olarak biz de yatırımlarımızda tüketici talebini dikkate alıyoruz.” şeklinde konuştu. Panelde aynı zamanda Bakcell Strateji Başkanı Marc Zirca da konuşmacı olarak yer aldı.