Viessmann Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam edecek

Viessmann Group Türkiye’deki 25 yıllık varlığından aldığı güçle geleceğe yatırım yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Dünyanın yüz yıllık öncü iklimlendirme çözümleri üreticisi Viessmann Group, Türkiye’de faaliyetlerine. başlamasının 25. yılını kutladı.

25. yıl etkinlikleri için Türkiye’ye gelen şirketin CEO’su Maximilian Viessmann, 25 yılın bir başlangıç olduğunu ve derin bir bağlılıkla Türkiye’de. değer üretmeye ve yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’deki yatırımlara hız kesmeden devam edilecek

Firmanın Genel Müdürü Dr. Celalettin Çelik ise, 2013 yılında en ileri çevreci teknolojilerle kurdukları Manisa’daki çevre dostu fabrika ile Türkiye ekonomisine. en üst düzeyde katma değer yaratmaktan ötürü gururlu olduklarını vurguladı.

Dr. Çelik, “2013 yılından bu yana üretimden satışlarımız yıllık ortalama %15 seviyesinde artıyor. Ekonomide normalleşmenin süreceği 2020’de de çift haneli büyümeye. devam edeceğimizi öngörüyoruz,” diye konuştu.

25. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Firmanın CEO’su ve kurucu. ailenin 4. kuşak temsilcisi Maximilian Viessmann, Türk toplumu ve ekonomisinin çeyrek asırdır bir parçası olmaktan gurur duyduklarını kaydetti.

Viessmann

100 yılı geride bıraktık!

Firmanın kuruluşunun 100. yılı olan 2017’de CEO olarak çalışmaya. başlayan ve o tarihten bu yana şirketin dijital dönüşümü ile gelecek stratejilerinden. sorumlu olan Maximilian Viessmann hem üretim hem de tüketim pazarı. olarak Türkiye’nin şirketin geleceği için stratejik bir öneme sahip olduğunu belirtti.

1917’de kurulan firma, bugün 12 bin çalışanı ve 2.5 milyar Euro’luk cirosuyla. iklimlendirme çözümleri üretiminde uluslararası liderlerden biri. Grubun aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 12 ülkede 23 üretim tesisi bulunuyor. ve dünya çapında 74 ülkede dağıtım ve temsilcilik ofisleri ile faaliyet gösteriyor.

Gelecek nesillerin nasıl yaşayacağına dair insanoğlunun bir dönüm noktasında olduğunu. söyleyen Maximilian Viessmann, dünyanın geleceği için sorumluluk alan bir şirket. olarak amaçlarını “Gelecek nesiller için yaşam. alanları tasarlamak” şeklinde yeniden belirlediklerini ve Viessmann ailesine mensup dünyadaki 12 bin kişiden her birinin kendisini bu konuya adadığını ifade etti.

Dijital dünyaya entegre olan genç nesil sayesinde Türkiye’nin bu değişimde önemli bir rol aldığını ve değişime açıklığı ve fırsatları birlikte yakalama tutkusunun Viessmann ailesi. için eşsiz olduğunu vurgulayan Maximillian, Viessmann Türkiye’nin de yüksek motivasyona sahip satış, pazarlama ve servis ekiplerinin yanı sıra Manisa’daki. Ar-Ge ve üretim ekibinin de bu iş birliğinde katkısı olduğunun altını çizdi.

Türkiye’deki 25 yıllarının sadece bir başlangıç olduğunu belirten Maximillan Viessman, “Türkiye organizasyonumuz ve Viessmann Ailesi olarak derin bir bağlılıkla Türkiye’de değer üretmeye ve yatırım yapmaya. devam edeceğiz,” şeklinde konuştu.

“Viessmann Türkiye çift haneli büyümeye devam edecek”
Viessmann A.Ş. Genel Müdürü Dr. Celalettin Çelik ise, Viessmann’ın Türkiye’de çeyrek asrı bulan faaliyetlerinin şirket misyonuna paralel olarak istikrarlı. bir şekilde geliştiğini vurgularken, 25 senelik tecrübeleri ve bilgi birikimleri ile Türkiye’nin iklimlendirme sektörünün en önemli aktörlerinden biri olarak faaliyet gösterdiklerini söyledi.

Satış ve üretim organizasyonları ile Viessmann’ın 300 kişiye istihdam sağladığını aktaran Dr. Celalettin Çelik, yeni nesil kombilerin tasarlandığı Manisa’daki. Ar-Ge merkezinde ve yerel tedarikçi ekosistemi ile geliştirdikleri iş birliği sayesinde Türkiye ekonomisine katkı sağlamanın gururunu. yaşadıklarını vurguladı.