Virgin Galactic İlk Ticari Uzay Yolculuğunun Görüntülerini Paylaştı

NASA ve JAXA

Virgin Galactic ilk ticari uzay yolculuğuna dair detayları paylaştı. Dünyada bir ilk olması nedeniyle çok büyük ilgi görmüştü.

Dün gerçekleştirilen bu tarihi uçuş, hem test amaçlı yapıldı hem de astronot unvanına sahip olmadan uzayı deneyimlemenin nasıl bir şey olduğuna cevap arandı. Virgin Galactic’in gerçekleştirdiği ilk ticari uzay yolculuğuna ait görüntüler ise bugün paylaşıldı.

Virgin Galactic İlk Ticari Faaliyetini Paylaştı

“Galactik 01” adı verilen bu uçuş, Virgin Galactic için yeni bir çağın başlangıcını simgeliyor. Artık dünyanın herhangi bir yerinden, otobüs bileti alır gibi uzay bileti alabileceğimiz günlerin gelmesi hedefleniyor. Şu anda Ay’ya gittiğimizi söyleyemeyiz, ancak yakın bir gelecekte Ay bileti almanın mümkün olabileceği düşünülüyor.

Virgin Galactic ilk ticari

Uçuşta İtalyan Hava Kuvvetleri ve İtalya Ulusal Araştırma Konseyi’nden üç araştırmacı da yer aldı. Ayrıca Virgin Galactic astronot eğitmeni de üç yolcunun yanında yer aldı. Toplamda 6 kişi, Virgin Galactic için tarihi bir an yaşadı.

Bu ilk ticari uçuş, yolcuların tam anlamıyla uzay deneyimi yaşaması için düzenlenmedi. Ticari uçuşların başlangıçta eğlenceden ziyade bilime odaklanması hedefleniyor. Bu çerçevede, kısmi yer çekimsiz ortamda belirli bir süre boyunca toplamda 13 deney gerçekleştirildi. Bu deneyler, Virgin Galactic’in sosyal medya paylaşımlarında ve hazırlanan raporda yer aldı.

Virgin Galactic İlk Ticari Uzay Yolculukları

Sizce ticari uzay uçuşlarının geleceği nasıl olacak? Gerçekten İstanbul-Ankara otobüs bileti alır gibi Ay yüzeyine bilet alıp gidebilecek miyiz? Bu ilginç soru, uzay turizmi ve seyahatine dair düşüncelerimizi harekete geçiriyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte uzay turizmi, daha erişilebilir hale gelebilir ve yeni keşifler yapmamıza olanak sağlayabilir.

İlgili Haberler:

>> İnanılmaz! LG, Lastik Gibi Uzayabilen Ekran Yaptı: Serbest Biçimli Ekran