Vision Pro Güncelleme Aldı. Peki Neler Değişti?

Apple, Vision Pro karma gerçeklik gözlüğü için yeni bir güncelleme yayınladı. visionOS 1.0.3 sürümüne yükselten güncelleme sayesinde pek çok düzenleme sağlanıyor. Güncelleme sayesinde pek çok hata düzeltilirken, şifre unutan kullanıcıların da cihazlarını daha kolay resetleyebilmesinin önü açılıyor.

Diyelim ki Apple Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünüz var ve kullanıcı şifrenizi unuttunuz. Eğer visionOS 1.0.3 güncellemesini indirdiyseniz, artık cihazı kolaylıkla resetleyebilirsiniz. Zira güncelleme yapmadan evvel böyle bir durumla karşılaşıldığında, çok daha zahmetli bir yol olduğunu söylememiz gerekiyor.

Tabii ki yine de resetleme yaptıktan sonra kullanım için Apple kimliğinizi belirtmeniz şart. Bu, cihazın çalınması durumunda farklı kişiler tarafından kullanımını engellemeye yönelik bir önlem de aslında.

Apple Vision Pro için artık binden fazla özel uygulama var!

Evet, bu duyuru da Apple’dan geldi. Bu gözlüğe sahip olan kullanıcılar, artık uygulama mağazasına giderek bu cihaza özel olarak hazırlanmış ya da güncellenmiş olan binden fazla uygulamayı indirebilir, deneyimlerini zenginleştirebilir. Bu arada, cihaza uyumlu olarak şu an 1.5 milyondan fazla uygulama olduğu da bildirildi. Bu bilginin arkasında bizzat Greg Joswiak var. Yani Apple’ın pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı.

Cihaza özel olarak hazırlanmış uygulamalara erişebilmek için visionOS App Store’a gidilmesi gerekiyor. İlk gün itibarıyla cihaza özel 600’den fazla uygulama kullanıma sunulmuştu ve şimdi de binden fazla uygulamadan söz ediliyor. Bu gayet iyi bir detay. Yine de, özellikle YouTube gibi bir servisin henüz bu cihaza özel uygulama hazırlamadığını belirtelim. Tabii şirket, daha sonra bir açıklama yapmış ve YouTube planları çerçevesinde özel bir uygulama düşüncesinin de olduğunu ifade etmişti. Konuyla ilgili daha evvel hazırladığımız bir haberden özet sunmak gerekirse…

Vision Pro Güncelleme Aldı. Peki Neler Değişti?

YouTube’un aslında Vision Pro için özel bir uygulama düşüncesi yoktu. Peki ne oldu da plan değişti?

YouTube’dan bu konu için gelen bir cevap yok ama sebeplerden bir tanesi Juno for YouTube isimli 3. parti uygulama olabilir. 5 dolar fiyat etiketiyle satılan bu uygulama, Vision Pro kullanıcıları için sorunsuz YouTube deneyimi vadediyor. Eh, uygulamaya son günlerde büyük bir ilgi söz konusu. YouTube yetkilileri de bu ilginin farkında olsa gerek, ne dersiniz?

Apple Vision Pro, şu an yurt dışında resmi olarak satışta. En uygun fiyatlı versiyonu, 3500 dolar. Ürünün ülkemizde resmi olarak ne zaman satışa çıkacağı belli değil ama bazı ikinci el satış sitelerinde 140 – 260 bin TL arasında değişen fiyatlara ürünü bulabilmek mümkün. Biz yine de resmi satış dönemini beklemenizi öneriyoruz.

İlgili Haberler

>> İşte Yeni Honor Akıllı Saat: Honor Choice Watch