İşte Yeni Honor Akıllı Saat: Honor Choice Watch

Honor Choice Watch akıllı saat için yeni bilgiler geldi. Bu yeni ürün, bir aksilik olmazsa yarın, yani 15 Şubat itibarıyla resmiyete kavuşabilir. Tasarım detaylarına bakıldığında, akıllara ister istemez Apple Watch gelebilir ama tabii daha farklı bir çizgi söz konusu. Şimdi isterseniz resmi tanıtıma az bir süre kala, elde ne gibi bilgiler var, bunlara birlikte bakalım.

Honor Choice Watch akıllı saat, yarın resmi olarak görücüye çıkabilir. Ama görünüşe göre şimdiden bazı görseller ve teknik detaylar geldi bile. Biz de bu detayları sizlerle paylaşalım.

Honor Choice Watch akıllı saat özellikleri

Honor Choice Watch, ultra ince olarak nitelendirilen Amoled ekran paneliyle gelebilir. Saatin 1.95 inç boyutta, dikdörtgen bir çerçeye sahip olması bekleniyor. Ekran gövde oranının %75, ekran çözünürlük değerinin de 410 x 502 olacağı söyleniyor. Bir de, inç başına düşen piksel oranının 332ppi değerinde olduğunu belirtelim. Bu dokunmatik ekranın dış mekân deneyimlerinde de güçlü görüntüleme yapabileceği düşünülüyor.

“Peki bu ekranda Always on Display, yani her zaman açık ekran özelliği olacak mı?” diye sorabilirsiniz, zira bunu pek çok akıllı cihazda görüyoruz. Cevabımız, evet. Ürün, ön yüklü olarak pek çok AOD görüntü seçeneği sunuyor. Ayrıca istenirse onlarca farklı saat yüzünü de yine cihaza yükleyip istediğiniz an birkaç dokunuşla değiştirebileceksiniz.

Ürünün suya ve toza karşı dayanıklı bir tasarımla geleceği konuşuluyor. Hatta dış basında “5ATM değeri olabilir” düşüncesi hakim. Bu da ürünü yüzerken ve dalış yaparken de güvenle kullanabileceğiniz anlamını taşıyor.

GPS, GLONASS, Galileo, BDS, ve Japon QZSS teknolojilerini bünyesinde barındırması beklenen saat, tabii üzerinde pek çok akıllı sensörü de barındıracak. Kalp ritmi takibi, oksijen takibi, uyku takibi, stres takibi gibi pek çok özellik olacak.

İşte Yeni Honor Akıllı Saat: Honor Choice Watch

Peki pil tarafında neler var? PhoneArena’daki bilgilere göre Honor Choice Watch, 300mAh pille gelecek ve tipik kullanımda tek şarj ile 12 güne kadar erişimi mümkün kılacak. Buna 7 saatlik uyku takibi sürecinin de dahil olduğu bildiriliyor.

Bluetooth 5.3 bağlantı teknolojisiyle gelmesi beklenen Honor Choice Watch, hem Android hem de iOS tarafında uyumlu çalışacak. Üzerinde SOS acil durum fonksiyonu ve telefonla bağlantılı olduğu sürece saat üzerinden arama gerçekleştirme imkânı da olacak.

Ürünün net çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli değil ama sanıyoruz 1-2 gün içinde resmi detaylar gelecektir.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 14 Ultra’da Deri Tasarım, Titanyum Çerçeve ve Dahası