Vivo X Fold 2 Galaxy Z Fold 4’ü Geride Bıraktı: Piyasanın Yeni Lideri!

Vivo X Fold 2

Vivo X Fold 2 modeli performans konusunda Samsung’un Galaxy Z Fold 4 modelini geride bıraktı. İşte piyasanın yeni liderinin sunduğu tüm özellikler.

Vivo X Fold modelinin katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar arasında en çok sevilen modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Çünkü piyasadaki farklı katlanabilir akıllı telefonlarda karşımıza çıkan sorunların yok olduğunu görmekteyiz. Örneğin Samsung tarafında sıklıkla karşımıza çıkan menteşe boşluğu veya ekran tarafında yer alan kat izi gibi sorunların katlanabilir akıllı telefonları, kullanılabilirlik tarafında dezavantajlı kılıyor. Fakat Vivo son zamanlarda katlanabilir ekranlı akıllı telefonların üzerine oldukça yoğun bir şekilde çalışıyor. Örneğin menteşe boşluğu tarafında Vivo X Fold 2 modelinin bir hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo X Fold 2 Galaxy Z Fold 4’ü Geride Bıraktı: Piyasanın Yeni Lideri!

Bununla beraber ekran tarafında yer alan kat izi sorununa henüz tüm markalar bir çare bulmuş değil. Fakat Samsung’un son zamanlarda piyasaya sürülen modellerine göre Vivo X Fold 2 modelinin kat izi konusunda biraz daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Performans tarafında Vivo X Fold 2 modelinin Samsung’un Galaxy Z Fold 4 modelini geride bıraktığını söylemiştik. İki modelin de Qualcomm imzası da Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olduğunu biliyoruz. Fakat yazılımsal olarak, RAM ve dahili depolama gibi birimlerin de desteğiyle Vivo X Fold 2 modeli Z Fold 4‘ten daha yüksek bir puan aldı.

Vivo X Fold 2

Yani performans tarafında Galaxy Z Fold 4’ün artık piyasanın en iyisi olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar tarafından hem tasarım hem kamera hem de performans tarafında Samsung Galaxy Z Fold 4 modelini geride bırakmasını normallikle karşılayabiliriz. Çünkü Vivo, katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar konusunda Samsung’dan daha çok katlanır telefonlar üzerinde çalışıyor. Hatta Galaxy Z Fold 4 modelini de geride bırakacak bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Yakında önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi beklenen Vivo X Flip katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Samsung’un Galaxy Z Flip modeline benzer bir tasarım anlayışına hakim olacak. Aynı zamanda söz konusu modelin de 20 Nisan tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Yeni Nesil Depolama Sistemleri: Gelecekte En Çok Bunlar Kullanılacak