Motorola Razr 2023 Tasarımıyla Z Flip’e Yeni Rakip!

Motorola Razr 2023

Motorola Razr 2023 modelinin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri belli oldu. İşte önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Motorola bu yıl iki farklı katlanabilir akıllı telefon modeli piyasaya sürecek. Geçtiğimiz günlerde söz konusu modeller hakkında ortaya çıkan bazı detayları olsa da tasarım ayrıntıları ve render görselleri hakkında bir detay sızdırılmamıştı. Sonunda Motorola Razr 2023 modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. Yani yeni modelin sunacağı teknik özellikler ve tasarım ayrıntıları hakkında bazı fikirlerimiz mevcut.

Motorola Razr 2023 Tasarımıyla Z Flip’e Yeni Rakip!

İlk olarak Galaxy Z Flip serisine benzer bir tasarım anlayışına sahip olduğunu görebiliyoruz. Çünkü arka kameranın yan tarafında 2.7 inçlik bir ekran yer alıyor. Bu ekran üzerinden bildirimleri kontrol etmek mümkün. Aynı zamanda arka kamera ile selfie çekmekte mümkün hale gelecek. Bununla beraber Always On Display özelliği gibi her zaman açık ekran olarak bildiğimiz AMOLED panellerde karşımıza çıkan ekran özelliğinin de bu ekran sayesinde kullanabiliyoruz. Z Flip serisine benzer bir tasarım anlayışına hakim olduğunu söylemiştik. Fakat Z Flip serisinde karşımıza çıkan menteşe boşluğu ve kat izi gibi sorunlara çözüm olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Motorola Razr 2023

Çünkü Z Flip serisinin bir noktada tercih edilmemesini sebebinin menteşe boşluğu olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Razr 2023 modeli ile beraber bu sorunun da üstesinden gelinmesi bekleniyor. Aynı zamanda bu arka tarafta bulunan küçük ekran sayesinde bildirimleri görmek, okumak veya silmek de mümkün hale geliyor. Yani telefonun kapağını kapatıp cebimize koyduğumuzda, bir arama geldiğinde dahi bu aramayı küçük ekranın üzerinden yanıtlamak reddetmek veya sms ile reddetmek mümkün hale gelecek.

Motorola Razr 2023

Yeni modelini henüz ne zaman piyasaya sürüleceğine dair ortaya çıkan bir detay bulunmasa da önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceğine dair sızıntılar mevcut. Bununla beraber Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında ortaya çıkan detayları değerlendirecek olursak, Motorola’nın ürün yelpazesinin geniş olduğunu biliyoruz. Fakat Türkiye pazarında henüz o kadar da aktif bir marka olarak yer almıyor. Muhtemelen Motorola Razr 2023 modeliyle Türkiye’ye giriş yapmayacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Yeni Nesil Depolama Sistemleri: Gelecekte En Çok Bunlar Kullanılacak