Vivo X Fold 3 Pro Özellikleri Göründü

Çinli teknoloji şirketi Vivo, yakın zamanda yeni katlanabilir ekranlı telefonuyla önce Çin’de, daha sonra da diğer pazarlarda boy gösterebilir. PhoneArena’daki bilgilere göre şirket, Vivo X Fold 3 Pro ürününde iddialı özellikler sunmayı amaçlıyor. İşte sızıntı boyutunda olduğu bildirilen detaylar.

Vivo X Fold 3 Pro, yakında resmiyet kazanabilir. Katlanabilir ekranlı bu yeni telefonda Qualcomm’un amiral gemisi statüsündeki çipseti Snapdragon 8 Gen 3’ün kullanılabileceği konuşuluyor. Buna ek olarak 16GB RAM ve 1TB dahili hafıza gibi detaylar var. Anlayacağınız üzere, oyun ve uygulamalar için yüksek performans mümkün. Tabii daha fazlası da var.

Vivo X Fold 3 Pro özellikler:

Vivo X Fold 3 Pro, 6.53 inç değerde dış ekranla gelebilir. Söylentilerde, bu ekranın OLED teknolojisi üzerine inşa edileceği ve 2748 x 1172 çözünürlük sunulacağı bildiriliyor. Peki ekranı tamamen açtığınızda karşılaşacağınız boyut ne olacak? Bunun da tam 8.03 inç değerde ve 2408 x 2200 çözünürlüklü olduğu söyleniyor. Yani neredeyse bir tablet boyutunda görüntüleme. Hem bir şeyler okumak hem de bir şeyler izlemek için gerçekten ideal olabilir.

Kamera tarafına bakıldığında, OIS, yani optik görüntü sabitleme sistemine sahip 50MP ana kameradan söz ediliyor. Burada OmniVision OV50H sensör kullanılabilir. Buna ek olarak 50MP değerde ultra geniş açılı kameradan ve bir de 3X optik zoom değeri sunabilen telefoto kameradan söz ediliyor.

Vivo X Fold 3 Pro Özellikleri Göründü

Vivo X Fold 3 Pro, 5800mAh pille gelebilir. Bu cihazın 120w hızlı şarj değerine sahip olacağı ve ayrıca 50w kablosuz hızlı şarj desteği de sunacağı söyleniyor. Muhtemelen hızlı şarj destekli adaptörü kutuda görebileceğiz. Böylece adaptör için ekstra para vermeye gerek kalmayacak.

Telefonda ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensörün olacağından da bahsediliyor. Böylece dijital dünyanızı koruyabilirsiniz. Ek olarak, iki ekranın da suya dayanıklı olacağı ve stereo hoparlör sisteminin kullanılacağı söyleniyor.

Ürünün nasıl bir fiyat etiketinin olacağı henüz belli değil.

Daha önce gelen bilgilerde, Vivo’nun katlanabilir ekranlı telefon pazarından çıkabileceği konuşuluyordu. Görünüşe göre bu söylentiler gerçeği yansıtmıyor. Yine de, resmi açıklama beklemekte yarar var.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili haberler

>> ITU-T, Türk Telekom’un Yerli Mühendis Katkısıyla Hayata Geçirdiği Yeni Senkronizasyon Çözümü İçin Standardizasyon Sürecini Başlattı