vivo X100 Pro Çıkış Tarihi Belli Oldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çinli Vivo şirketinin yeni akıllı telefonu vivo X100 Pro, kendi ülkesinde satışa sunulmuştu ve şimdi de sırada Avrupa ülkeleri var. GSM Arena’da yer verilen bilgilere göre bu yeni ürün, 15 Şubat itibarıyla satışta olacak. Evet, sadece 2 gün kaldı diyebiliriz. İşte vivo X100 Pro özellikleri ve fiyat bilgisi.

vivo X100 Pro, 15 Şubat itibarıyla Avrupa’da da satılacak. Bu bilginin arkasında, MediaMarkt Austria ve Alza Czechia gibi şirketler var. Ürünün 16GB RAM ve 512GB dahili depolamaya sahip versiyonunun 1200 euro fiyat etiketiyle satılacağı bildiriliyor. TL olarak hesapladığımızda, yaklaşık 40 bin lira yapıyor. Tabii ülkemizde gümrük, diğer vergiler ve kâr payı gibi konuları da göz önüne aldığımızda farklı etiketler çıkacaktır diye düşünüyoruz.

Bu arada, ürünün Çin ve Hindistan’daki satış fiyatlarının Avrupa fiyatlarına kıyasla çok daha uygun olduğu da bildiriliyor.

vivo X100 Pro Çıkış Tarihi Belli Oldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Peki vivo X100 Pro’nun özellikleri neler?

Vakit kaybetmeden Vivo X100 Pro özelliklerine bakalım.

Ürün, ilk olarak geçtiğimiz sene kasım ayında satışa sunuldu.

8.9mm kalınlıkta ve 221 gram ağırlıkta.

Alüminyum çerçeveye sahip olan telefonun hem ön hem de arka tarafında cam malzemelerden yararlanılıyor. Ayrıca telefonun suya ve toza karşı dayanıklı olduğunu, IP68 sertifikasına sahip olduğunu belirtelim.

Cihazda 6.78 inç değerde LTPO AMOLED ekran kullanılıyor. Yanlardan kavislendirilmiş ekran, hem göze hoş geliyor hem de yumuşak kullanım hissi sunma amacı taşıyor.

Çipset tarafında da 4nm üretim süreciyle hazırlanan Mediatek Dimensity 9300 var.

Cihazın arka tarafında üçlü kamera sistemi var: 50+50+50MP. Burada Zeiss teknolojilerinden yararlanılıyor. Ana kamerada OIS, yani optik görüntü sabitleme özelliği var. Telefoto kamera ile kayıpsız 4.3x optik zoom yapılabiliyor. Video çekim tarafında da 8K 30FPS gibi dikkat çekici bir seçenek var. İster geniş isterseniz makro, isterseniz de bokeh efektli portreler çekebilirsiniz. Ön tarafta da 32MP selfie kamerası konumlandırılmış.

Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 ve NFC gibi kablosuz bağlantı teknolojilerini barındıran telefon, güvenli kullanım için ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensöre de sahip.

Pil tarafında da 5400mAh kapasiteyi görüyoruz. Bu pili şarj etmek için de ürünün beraberinde gelen adaptörden yardım alınabilir. 100w kablolu hızlı şarj değerinin de sunulduğunu belirtelim.

İlgili Haberler

>> Huawei Pocket 2 Göründü. Katlanabilir Ekranlı Yeni Telefon