Huawei Pocket 2 Göründü. Katlanabilir Ekranlı Yeni Telefon

Çinli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz sene yatay olarak katlanabilir iki akıllı telefon modelini teknoloji severlerin beğenisine sunmuştu. Bunlar, Mate X3 ve Mate X5 idi. Dikey olarak katlanabilir ekranlı telefon tarafında ise yeni bir gelişme olmamıştı. Şirketin bu noktadaki son örneği, 2022 sonlarına doğru satışa sunduğu Huawei Pocket S idi. Yeni gelen söylenti detay ise, artık yeni bir hamlenin zamanının geldiği yönünde. Huawei Pocket 2 yolda olabilir!

Huawei, içinde bulunduğumuz 2024 yılında, dikey katlanabilir ekranlı yeni bir akıllı telefon modeliyle karşımıza çıkabilir. Fixed Focus Digital, Çin’in X’i olarak bilinen sosyal medya platformu Weibo’da bazı render görseller paylaştı. Bu görsellerin Huawei Pocket 2’ye ait olduğu söyleniyor.

Görsellerden yola çıkacak olursak Huawei Pocket 2…

Siyah, mor ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle teknoloji severlerin beğenisine sunulabilir.

Mor renkli modelin arka yüzeyinin deri hissi sunabileceği konuşuluyor. Beyaz renkli model ise mermer yüzey görünümüne sahip olabilir.

Cihaz, önceki modele benzer bir yapıda, iki halkalı görünümle gelebilir. Bu halkalardan bir tanesinde kamera sistemi, diğerinde de dairesel mini ekran konumlandırılıyor.

Önceki modeldeki dairesel ekran, 1.04 inç boyutunda ve 340×340 çözünürlük sunuyor. Burada saat, tarih ve bildirimler gibi detaylar takip edilebiliyor. Yeni modelde daha iyi detaylar görebiliriz. Tabii kameralar tarafında da güncellemeler olacaktır.

Huawei bu ürünü yıl sonuna doğru satışa sunabilir. Öte yandan şirketin bu mart ayı itibarıyla yeni P70 serisini tanıtması bekleniyor. Zira P60 serisi, geçtiğimiz sene mart ayında görücüye çıkmıştı.

Huawei Pocket 2 Göründü. Katlanabilir Ekranlı Yeni Telefon

Peki Huawei Huawei P70 serisi için ne gibi detaylardan söz ediliyor?

Huawei P70’in ekranı, dört yandan da kavislendirilmiş olarak gelebilir. 6.7 inç ekran boyutundan ve 1.5 çözünürlükten söz ediliyor. OLED panelin tercih edileceği ekran, hem akıcılığı hem de maksimum parlaklık değeriyle zirveye oynayabilir.

Ailenin işitsel tarafta da güçlü olması ve stereo hoparlör sistemiyle gelmesi bekleniyor.

Arka tarafta üçlü kamera sisteminin olacağından ve bu kez OmniVision’ın 50MP OV50H kamera çözümünden de faydalanılacağı konuşuluyor.

Pil tarafında 5000mAh değerinden bahsediliyor. Henüz bir bilgi olmasa da, muhtemelen hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj özelliği olacaktır.

Son olarak, seriyi oluşturacak olan tüm modellerde Kirin 9010 işlemcisinin kullanılacağından bahsediliyor.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 14 Ultra Titanyum Malzemeyle Geliyor! Bu Ne Demek?