Vivo Y36 İnceleme: Bu Uygun Fiyatlı Telefonun Montajı Türkiye’de Yapıldı!

Çinli teknoloji şirketi Vivo, uygun fiyatlı Android akıllı telefon çözümleri noktasında çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu yazımızda size, Vivo Y36 modelinden bahsedeceğiz. Vivo, büyük bir ekran ve kullanışlı özellikler sunarken, aynı zamanda şık tasarım faktörünü de es geçmiyor. Cihaz, an itibarıyla resmi sayfa üzerinden 12 bin TL fiyat etiketiyle satın alınabilir durumda. İşte Vivo Y36 inceleme yazısıyla karşınızdayız.

Vivo Y36 İnceleme: Bu Uygun Fiyatlı Telefonun Montajı Türkiye'de Yapıldı!

Vivo Y36 inceleme yazımıza öncelikle renk seçenekleriyle başlayalım. Ürünümüz, meteor siyahı ve altın sarısı olmak üzere 2 renk seçeneğine sahip. Deneyimlediğimiz altın sarısı modeli, gerçekten ışık altında hoş detaylar sunabilen bir ürün. Özellikle arka kısmı çok hoş. Arka yüzeyi plastik malzeme kullanılarak hazırlanan telefon, 8.07 mm kalınlıkta ve 202 gram ağırlıkta.

Sosyal medya takibi ve favori videolarınız için uygun bir ekran

Vivo Y36 inceleme yazımızda sıra geldi ekran detaylarına. Telefonumuz 6,64 inç LCD ekrana sahip. FHD+ çözünürlük sunan bu ekran, ufak dokunuşlarınızı dahi algılayabiliyor ve özellikle iç mekân deneyimlerinde tatmin edici görsel kalite sunabiliyor. Ekranın siz bir şeyler izlerken ya da oynarken sizi memnun edeceğini düşünüyoruz.

Android 13 işletim sisteminin tercih edildiği telefon, kullanımı kolay bir arayüze sahip. Daha evvel bir Vivo telefon kullanmamış olsanız dahi alışmanız uzun sürmeyecektir. Zaten son yıllarda çıkan pek çok telefonda “akıcı ve kullanılabilir arayüz” faktörüne önem veriliyor. Y36 da onlardan bir tanesi.

Vivo Y36 İnceleme: Bu Uygun Fiyatlı Telefonun Montajı Türkiye'de Yapıldı!

Vivo Y36 inceleme: Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 680 işlemcisinden alıyor

Ekonomik fiyatlı telefonlarda tatmin edici performans ve daha az pil tüketimi gibi amaçları bulunan bu işlemciye, 8GB RAM ve 128GB dahili depolama faktörleri eşlik ediyor.

İsterseniz sanal RAM artırma detayını kullanarak özellikle güçlü uygulamaların daha iyi çalışması için avantaj elde edebilirsiniz. Bu detaylar, çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli. Tabii isterseniz 8GB RAM + 256GB dahili depolama seçeneğinin de sunulduğunu belirtelim.
Telefonda Call of Duty ve Angry Birds 2 gibi oyunları keyifle deneyimleyebildik. Fiyat performans odağında değerlendirdiğimiz telefon, yüksek görsel kalite beklentisi olmayan ve zaman zaman oyun oynamak isteyen kullanıcıları tatmin edecektir. Öte yandan, uzun süreli oyun deneyimlerinde cihazda aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadığımızı da söylemeliyiz.

Vivo Y36 İnceleme: Bu Uygun Fiyatlı Telefonun Montajı Türkiye'de Yapıldı!

Arka tarafta yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemi

Telefonun arka tarafında 50+2+2MP’den oluşan üçlü kamera sistemi konumlandırılmış. Ana kamera, özellikle iyi ışıklı ortamlarda, dış mekânlardaki fotoğraf çekimlerinde sizi memnun edebilecek performanslar sergiliyor. Tabii bokeh ve makro gibi detaylar, daha zengin çekim seçenekleri demek. İsterseniz arka plandaki detayları flu hale getirin, isterseniz yakın plana gelerek minik objelerin detaylarını fotoğraflayın…

Ön tarafa geldiğimizde ise, bokeh’li selfie’ler ve internet üzerinden yapacağınız görüntülü görüşmeler için 16MP kameranın iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Tabii iyi ışıklı ortam faktörünü hatırlatmakta yarar var.

Vivo Y36 İnceleme: Bu Uygun Fiyatlı Telefonun Montajı Türkiye'de Yapıldı!

Ürünümüz 5000mAh pile sahip ve 44w hızlı şarj desteği var

Vivo Y36, Type-C bağlantı noktasına sahip. Bu sayede kolay veri aktarımı gerçekleştirebilir ve şarj işlemini de hızlıca yapabilirsiniz. Bluetooth 5.1 ve dual band Wi-Fi özelliğinin de bulunduğu telefon, NFC ve FM radyo gibi işe yarar detayları da bünyesinde barındırıyor.
Ürünümüz 5000mAh pile sahip ve gündelik kullanımda tek şarj ile 2 günü görebilirsiniz.

Ekonomik fiyatlı telefonlarda kolay kolay göremediğimiz bir detay ise, bu ürünün yanında 44w hızlı şarj adaptörü de geliyor. Bu sayede ürünü kısa sürede hızlı şarj desteğiyle kullanıma hazır hale getirebiliyorsunuz. Hatırlarsanız günümüzde pek çok amiral gemisi telefon üreticisinin kutuda adaptör sunmadığını görüyoruz. Dolayısıyla Vivo, cidden iyi bir işe imza atmış diyebiliriz.

Vivo Y36, montajı Türkiye’de yapılmış bir telefon

Toparlamak gerekirse ürün, güzel bir tasarıma ve pek çok kullanıcı için tatmin edici bir ekran kalitesine sahip. 5000mAh pil ve 44w hızlı şarj faktörü gibi detaylar, uygun fiyatlı bir telefonda yüzleri güldürebilecek detaylardan. Ve tabii bu telefonun ülkemiz Türkiye’de montajlanarak satışa sunulduğunu da belirtelim.

Vivo Y36’nın 8GB RAM ve 128GB dahili depolamalı versiyonu, an itibarıyla resmi site üzerinden 12 bin TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Pro Max Galaxy S23 Ultra Sağlamlık Testinde Sınıfta Kaldı!