VMware Birleşik Uç Nokta Yönetimi Lideri oldu

VMware Birleşik Uç Nokta Yönetimi Lideri oldu

VMware

VMware’ın dijital çalışma alanı platformu Workspace ONE, “Mevcut Ürün ve Hizmetler” ve “Strateji” Kategorilerinde En Yüksek Puana Sahip Oldu.

VMware, 13 birleşik uç nokta yönetimi (UEM) sağlayıcısının değerlendirildiği The Forrester Wave™: Unified Endpoint Management, Q4 2019‘da lider oldu. VMware’ın zekadan güç alan dijital çalışma alanı platformu VMware Workspace ONE, “mevcut ürün ve hizmetler” ve “strateji” kategorilerinde en yüksek sırada yer aldı.

Platform aynı zamanda “ürün yol haritası”, “yol haritasının uygulanması” ve “iş ortakları ekosistemi” kriterlerinin yanı sıra müşteri sayısı, Windows 10 müşteri sayısı, yönetim altındaki cihazlar ve gelir gibi pazar varlığıyla ilgili bütün kriterlerden de mümkün olan en yüksek puanları aldı.

Microsoft 2020’nin siber güvenlik trendlerini açıkladı

Rapor “VMware, EX’e önem vermeye devam ediyor. Şirket birçok işletim sistemini ve form faktörlerini destekleyerek çevik bir tek oturum açma (single sign on, SSO) deneyimi sunuyor ve Mobile Flows gibi ürün bilgi yönetimi (PIM) uygulamalarında özel üretkenlik özellikleri sunuyor” şeklinde devam ediyor.

VMware
VMware, Workspace ONE’ı sektördeki BT ekiplerinin ve çalışanların tercih ettiği dijital çalışma alanı platformu yapmak için yeni inovasyonlar sunmaya devam ediyor.

Workspace ONE platformuna geçen yıl eklenen UEM ile ilgili en önemli inovasyonları

Dijital Yönetim Hizmetleri

VMware, VMworld 2019 Amerika’da BT ve İK ekiplerinin işe alım ve işe alıştırma süreçlerinin yanı sıra ilk gün çalışan deneyimini yeniden oluşturmalarına yardımcı olacak yapay. zekadan güç alan sanal asistanın da içinde yer aldığı dijital yönetim hizmetlerini tanıttı. Buna ek olarak VMworld 2019 Avrupa’da da işe başlamadan önce şirket rehberine, intranet’ine ve yan haklarla ilgili bilgilere erişim gibi şirketle çalışan arasındaki etkileşimi ilk günden de önce geliştirmeye odaklanan yeni inovasyonları duyurdu.

Dijital Çalışan Deneyim Yönetimi

Kurumların çalışanlarına sunduğu değerleri yönetmesine ve değerlendirmesine yardımcı olmak için platformlar arası Dijital Çalışan deneyim Yönetim çözümünün. ön gösterimini paylaştı. Bu yeni hizmet, BT’nin donanımlar, işletim sistemleri ve uygulamalar üzerinden çalışan deneyimini etkileyecek potansiyel sorunları proaktif olarak tespit etmesini ve otomatik olarak çözmesini sağlıyor. BT ekipleri, tüm bunları dijital çalışma alanı ortamından gerçek zamanlı uzaktan ölçümleri temel alarak yapabiliyor.

Workspace ONE Assist

VMware, bilgi işleyen Windows ve macOS cihazlarına uzaktan destek sunmak için eskiden Workspace ONE Advanced Remote Management olarak adlandırılan Workspace. ONE Assist’e yeni özellikler ekledi.

Tüm bunlar, iOS, Android, Windows CE ve sağlamlaştırılmış cihazları kapsayan Workspace ONE Assist için desteklenen cihaz listesine ekleniyor.

Artık yöneticiler çalışan deneyimini uzaktan teşhis edebiliyor, mobil ve PC platformlarında kullanıcıların yaşadığı sorunları düzeltebiliyor ve işlerine vakit kaybetmeden devam etmelerini sağlayabiliyor.

Windows 10 Modern Management

VMware, standart performans testleri (Center for Internet Security (CIS performans testleri gibi), yama uyumluluğu ve Common Vulnerabilities. and Exposures (CVE) skorlarını temel alan Group Policy Objects (GPO) Baselines’ı hizmete almak için sektörde bir ilk olan birçok özellik ekleyerek Windows 10 desteğini geliştiriyor.

Önceden paketlenmiş Win32 uygulamalarını hizmete. almak için kullanılabilen kurumsal uygulama deposu olan GPO, müşterilerinin Windows 10 modern yönetimini benimsemelerini hızlandırmak için AirLift aracının bir eklentisi olarak çalışıyor.

Dell Provisioning for Workspace ONE

 Dell Provisioning for VMware Workspace ONE, hem Dell hem de VMware yöneticilerinin yeni temin edilmiş cihazlarda BT’nin neredeyse hiçbir şey yapmasına gerek kalmıyor. ve kullanıcılar da neredeyse her zaman cihazlarını kullanabiliyor.

Yapılandırmalar, ayarlar ve uygulamalar da öncesinde Dell fabrikasında yükleniyor. Artık uygulamaların yüklenmesini, ayarların indirilmesini ve uygulanmasını beklemek yerine çalışanlar cihazı ilk çalıştırdığı andan itibaren kullanıma hazır bir deneyime sahip oluyor.

Android Enterprise ve CromeOS Desteği

VMware, saha çalışmalarında Android Enterprise’ı benimsiyor ve müşterilerinin artık geleneksel Android’ten Android Enterprise profiline Workspace. ONE konsolu üzerinden birkaç tık ile geçiş yapmasını mümkün kılıyor.

Chrome OS cihazlarına modern yönetim imkanı sunan ilk UEM olan VMware, yakın zamanda Workspace ONE UEM Extension for Chome OS’i duyurdu.

iOS 13 ve macOS desteği

VMware, iOS 13’ü destekleyen beta sürümünü erişime açtığında kullanıcı kayıtlarına da başladı. Bu sürüm, BYO programlarını benimseyen müşterilere yeni fırsatlar sunuyor.

 


CEVAP VER