VMware’in 5G’ye hazır bulut platformu,15 ülkede Vodafone ağlarını güçlendiriyor

VMware’in 5G’ye hazır bulut platformu,15 ülkede Vodafone ağlarını güçlendiriyor

PAYLAŞ
vmware bulut

VMware’in 5G’ye hazır bulut platformu, çevik hizmetlerin piyasaya sürülmesini ve verimliliğinin artırılmasını sağlayarak 15 ülkede Vodafone ağlarını güçlendiriyor.

VMware, ağını güçlendirmek, operasyonel çeviklik ve geniş ölçekli maliyet etkinliği kazanmak için VMware’in bulut altyapısının kapsamını genişlettiğini duyurdu. VMware, telco bulut altyapısı hizmetlerinde Vodafone’un bir numaralı stratejik ortağı olarak kabul ediliyor. VMware çözümleri Vodafone’un dünya çapında faaliyet gösterdiği pazarlarda kullanılıyor. Bu çözümler, 15 ülkede 50’den fazla bölgede, 300’ü aşkın çekirdek ağ işlevinde her geçen gün daha da yoğunlaşan abone trafiğini yönetiyor.

Tüm dünyada hem mobil hem de sabit ağlarda faaliyet gösteren Vodafone; yazılım tanımlı bulut altyapısı ile operasyonlarında istikrar sağlıyor. Bu yazılım tanımlı yaklaşım, hizmetlerin kurulumu ve yönetimi için maliyetleri optimize ediyor ve çevikliği artırıyor. Yaklaşmakta olan 5G ile, Vodafone, geniş kapsamlı ve yüksek maliyetli yeni platformlar oluşturma işlemine gerek kalmadan; 5G’ye hazırlığı sağlarken mevcut 4G servislerinin kurulumunu hızlandıracak bir bulut altyapısı inşa etmeye odaklanıyor.

Vodafone Group CTO’su Johan Wibergh, “Yönetim ve ağ operasyonlarımızı otomatikleştirme sürecimiz devam ederken, esnek ve çevik olma becerisine yalnızca yazılım tanımlı altyapı ile ulaşabiliriz. Ürünlerin piyasaya sürülme süresinin kısalması ve NFV’ye ve özellikle telco bulut altyapısına geçişle gelen ekonomik avantajlardan son derece memnunuz. VMware ile işbirliğimiz yalnızca teknolojik liderliği ve inovasyonlara değil, aynı zamanda operasyonel kurulumları bizim ihtiyaçlarımız doğrultusunda işleme alabilme becerisine dayanıyor.”

VMware’in telco bulut altyapısı hibrit buIut mimarisi, API’ların açıklığı, Open Stack ve Kubernetes ile uyumluluk, ağ tabanlı mikrosegmentasyon ve hizmet garantisi sağlıyor. VNF sunucularının telco bulut ortamına uyum sürecini sadeleştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir sertifikasyon programıyla, VMware’in VNF iş ortağı ekosistemi, yeni hizmet kurulumlarının operasyonel hale gelmesini hızlandırıyor.

Konuyla ilgili görüş bildiren VMware Telco NFV Group, Strateji ve Kurumsal Gelişimden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Shekar Ayyar ise şunları söyledi; “Global telco pazarında etkimizi artırmaya devam ettiğimiz bir süreçte Vodafone ile işbirliğimizin bu seviyeye ulaşmış olmasını görmekten son derece mutluyuz. Uzmanlığımız, en karmaşık telco ortamlarında bile sadeleştirme, güvenilirlik, maliyet etkinliği ve çeviklik gibi sanallaştırmanın sunduğu avantajları sunmamıza dayanıyor. Telconun geleceği çoklu buIut olacak ve gelecek nesil ağlar için; telco buluttan yararlanılması söz konusu olduğunda bu geleceğin yenilikçi öncüsü Vodafone olacak.”

Tp-Link akıllı priz ile ev aletlerinizi prizde unutma korkusuna son


CEVAP VER