VMWORLD 2015

VMWORLD 2015

PAYLAŞ

İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilen VMWORLD 2015, VMware’in yeni ürünlerini sergilediği, etkileyici konuşmacıların yer aldığı, 250’den fazla oturum, 135’in üzerinde iş ortağı ve 10.000’in üzerinde kişisel katlım ile Avrupa’nın en büyük kongrelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. BT Günlüğü ekibi olarak takip ettiğimiz VMWOLRD 2015’te bakın ne yenilikler var.

VMware, VMworld 2015 Avrupa etkinliğinde, VMware vCloud Air ile birlikte çalışan Monitoring Insight (İçgörü İzleme), Gelişmiş Identity Access Management (Kimlik Erişimi Yönetimi) ve Hizmet Sağlayıcılar için VMware vCloud Director’ın son sürümünü Google Cloud DNS ile birlikte görücüye çıkararak tümleşik bulut platformu stratejilerindeki yenilikleri duyurdu. VMware vSphere Integrated Containers (Entegre Konteynerler) için destek mekanizmasını güçlendirmeyi planladığını da açıklayan VMware, etkinlikte VMware vCloud Air ile birlikte çalışan Sanal Özel Bulut ortamlarında müşterilere “kullandığın kadar öde” ve self-servis BT seçenekleri sunan Project Michigan’ın da önizlemesini yaptı.

VMware Bulut Hizmetleri Birimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Bill Fathers,  “İşletmeler artık uygulamalarını buluta taşımanın yollarını arıyor, bu süreçte işletmeleri için en uygun çözümün hibrit bulut olduğunu bizzat görüyor ve deneyimliyorlar. VMware olarak biz de şirket ve kurumların her türlü bulut ortamında güvenli bir şekilde uygulama geliştirmelerine, bu uygulamaları farklı ortamlarda güvenle çalıştırabilmelerine ve dağıtmalarına yardımcı oluyoruz. vCloud Air genel bulut çözümümüz ve global hizmet sağlayıcı ekosistemimiz vCloud Air Network, şirketimizin Tümleşik Hibrit Bulut yaklaşımının temelini oluşturuyor” diyor.

VMware’in tümleşik hibrit bulut platformu, işletmelerin geleneksel veya buluta özgü herhangi bir uygulamayı geliştirmek, çalıştırmak ve dağıtmak amacıyla, özel ve genel bulut altyapılarını kapsayacak şekilde, VMware vSphere üzerine kurulu tek bir tutarlı ortam geliştirmelerini sağlıyor. Yazılım tanımlı veri merkezi üzerine kurulan VMware’in tümleşik hibrit bulut platformu, VMware müşterilerine süreçlerde şeffaflık sağladığı gibi, aynı zamanda ihtiyaçları doğrultusunda bulut ortamları oluşturmalarına ve uygulama geliştirip yönetmelerine yardımcı oluyor.

Bunlara Ek olarak, BT ekiplerinin kurum içerisindeki dijital iş dönüşümlerini daha da güçlendirecek, VMware vRealize Automation 7 ve VMware vRealize Business Standard 7 ismi altında hibrit bulut yönetim platformu için büyük bir güncelleme duyurdu. Bu yeni ürünlerle birlikte 2015’in üçüncü çeyreğinde pazara sürülen VMware vRealize Operations™ 6.1 and VMware vRealize Log Insight 3 ile VMware’in endüstri lideri hibrit bulut yönetim platformları tamamen yenilenmiş oluyor.

İş dünyasının yenilikçi müşteri deneyimi sunan hizmet ve uygulamalar yardımıyla daha etkili rekabet içerisine girdiği ve kendilerini daha fazla farklılaştırdığı günümüzde yazılımlar, tüm endüstri kollarını şekillendiriyor. Bu dijital iş dönüşümleri; CIO’lar ve BT ekiplerine hem geleneksel hem de bulut destekli uygulamaları geliştirerek ve yönetimden taviz vermeden maliyetleri aşağıya çekerek, görev aldıkları kurumları daha çevik hale getirmeleri için fırsat da sunuyor.vmworld_logo_600

BT Şirketlerinin Yüzde 65’i Hibrit Buluta Odaklanacak

Bugün duyurusu yapılan VMware’in bulut yönetim platformu için gelen güncellemeler, uygulamaların daha hızlı geliştirmesine imkân vermesinin yanı sıra hibrit bulut genelinde maliyet ve BT kalitesi üzerinde şeffaflık ve kontrol kazandıran yeni ve gelişmiş özellikleri ile BT ekiplerinin dijital iş dönüşümlerindeki atılımlarını daha da kolaylaştıracak.

Konuyla ilgili açıklama yapan VMware’in Management Suite Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ajay Singh, “BT, uygulamaları daha hızlı bir şekilde geliştirmek ve yönetimden taviz vermeden maliyetleri aşağıya çekme konusunda sürekli baskı altında bulunuyor. VMware’in hibrit bulut yönetim platformu, BT ekiplerine dijital iş dönüşümünün dalgalı sularında seyir alabilmelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Bugün duyurusunu yaptığımız güncellemeler, BT’ye maliyet açısından faydalar kazandırırken aynı zamanda herkese açık ve özel bulut genelinde hizmetleri çevik bir şekilde sunabilmeleri için daha fazla yardımcı olacak. 2015 yılının ikinci yarısında bulut yönetim platformumuzdaki geliştirmeler, uygulamaların farkında olan ve kendisini optimize eden gelecek nesil platform vizyonumuz için atılmış büyük adımlardır.” dedi.

Otomasyon ve İş Çözümleri Güncellemeleri

VMware’in bulut yönetim platformu; bulut otomasyon ve bulut operasyonları özellikleri ile bulut iş yönetim çözümlerini tek bir tümleşik platformda bir araya getiriyor. Bu platform, BT’nin bir araya getirilmiş hizmetleri işin gerektirdiği hızda sunmasına imkan veren yazılım tanımlı veri merkezleri için kapsamlı yönetim sunarken, aynı zamanda BT’nin ihtiyacı olan uygun maliyet ve kontrolü de beraberinde getiriyor. Bu platform ile VMware altyapısı ve hizmetleri arasındaki entegrasyon, müşterilerin yazılım tanımlı veri merkezi mimarisini hayata geçirmesini oldukça kolaylaştırıyor.

NFV Platformuna Uyumu Basitleştiriliyor

VMware bugün,  iletişim hizmet sağlayıcılarının network işlevli sanallaştırma (NFV) kullanımını hızlandırmalarına yardımcı olmak için yeni NFV duyurusunu yaptı. Bugün yapılan duyurunun içeriğinde NFV için yeni VMware Ready (VMware uyumlu) akreditasyon programı olan VMware vCloud NFV™ platformuna genel erişim ve VMware ve ortakları tarafından sunulan yeni taşıyıcı sınıfı hizmetleri yer alıyor. Bu çözümler ve ortaklıklar bu hafta Barselona’da düzenlenen VMworld 2015 Avrupa fuarında tanıtılacak.

İletişim Hizmet Sağlayıcıları NFV sayesinde maliyetleri önemli ölçüde düşürerek ve hızlı ve çevik hizmet inovasyonunu mümkün kılarak işlerinde bir dönüşüm yaşanmasını sağlıyorlar. Böylece, yüksek maliyetli altyapının ve hizmette farklılaşamamanın getirdiği kar erozyonu eğilimini tersine çevirmeyi hedefliyorlar. NFV uygulamasının iki ana modelinden biri özel yazılım kümelerini, diğeri ise ortak sanallaştırma platformunu temel alıyor. ACG Research Kurumu tarafından yakın zamanlarda yayınlanan raporda, uzun vadede VMware tarafından savunulan ortak platform modelinin çok daha çevik ve düşük maliyetli olacağı belirtiliyor.

ACG Research baş analisti Michael Kennedy, “Ortak platform yaklaşımı, sürdürülebilir iş modelini destekliyor ve operatörlerin hız ve ölçek açısından daha verimli inovasyon yapmalarını sağlayarak büyüme ile maliyet arasındaki lineer bağlantıyı koparabilen tek yaklaşım olarak ön plana çıkıyor. Ortak platformun düşük maliyetli NFV ağları, uzun iş verimliliği ve varlık verimi avantajları, bir yıldan kısa bir sürede ödemenin amorti edilmesini ve beş yıl içinde yüzde 350 yatırım dönüşünü mümkün kılıyor” diyor.


CEVAP VER