WatchGuard Firebox M Serisi güvenlik konusunda neler sunuyor?

Firebox M Serisi
Google News Abone Ol

WatchGuard yeni yüksek performanslı Firebox M Serisi cihazları ile uzaktan iş gücüne geçen firmaların güvenliğini sağlıyor.

Ağ güvenliği ve zekası, güvenli Wi-Fi, gelişmiş uç nokta koruması ve çok faktörlü kimlik doğrulamanın önde gelen küresel sağlayıcısı WatchGuard, yeni Firebox M4800 ve M5800 cihazlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu yeni güvenlik duvarları işletmelerin, giderek daha fazla dağıtılmış ve hareket halindeyken veya geleneksel kurumsal ağ çevresi dışında çalışan daha fazla çalışana sahip olduklarında ihtiyaç duydukları güçlü performansı, güvenlik hizmetlerini ve esnekliği sağlıyor.

Uzaktan Çalışmaya Uyum Sağlıyor

“Her tür ve büyüklükteki kuruluşlar, geçtiğimiz yıl boyunca derin bir dönüşüm geçirdi ve birçoğu, çekirdek ağdan uzaktaki çalışanlara ve uç noktalara kadar güvenliğin en iyi nasıl sağlanacağıyla mücadele ediyor.” ifadelerini kullanan WatchGuard Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Brendan Patterson, “Kolaylığı, modülerliği ve uygun fiyatıyla birleşen yeni M Serisi cihazlarımızın endüstri lideri hızı ve performansı, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize uzaktan çalışma dağıtımlarına uyum sağlayabilen ve işle birlikte gelişebilen bir Birleşik Güvenlik Platformu sağlıyor.” açıklamalarında bulundu.

Firebox M Serisi

Bugüne Kadarki En Yüksek Performanslı Cihazlar

Yakın tarihli WatchGuard tehdit istihbaratı, şifrelenmiş trafiği etkili bir şekilde analiz edemeyen.şirketlerin gelen saldırıların %54’ünü kaçıracağını göstererek günümüzün tehdit ortamında HTTPS denetimi ihtiyacını vurguluyor.

Ayrıca yeni Firebox M4800 ve M5800, UTM hizmetleri etkinken sırasıyla 5,2 Gb/sn ve 11,3 Gb/sn aktarım hızına ulaşıyor. Firebox M5800, NetSecOPEN tarafından geliştirilen.ve İnternet Mühendisliği Görev Gücü (IETF) tarafından benimsenen açık, standartlaştırılmış testler yoluyla sertifikalı performans sonuçları elde ediyor.

Netscape testinde Firebox M5800, tüm güvenlik taramaları ve HTTPS içerik denetimi etkinken 4,9 Gbps’ye kadar hızlar için onaylandı.

WatchGuard’ın bugüne kadarki en yüksek performanslı Firebox cihazları olan bu yeni modeller, kullanıcıların aktarım hızı ve güvenlik arasında seçim yapmak zorunda kalmamasını sağlıyor.

Firebox M Serisi

Ağlar Geliştikçe Uyarlanabilen Güvenlik Platformuna İhtiyaç Duyuluyor

COVID-19’a yanıt olarak iş operasyonları değişmeye devam ederken, şirketler ve onların güvenilir IT çözüm sağlayıcıları, ağlar geliştikçe uyarlanabilen bir güvenlik platformuna ihtiyaç duyuyor. Her iki yeni M Serisi cihaz, bu esnekliği, ek fiber.ve bakır bağlantı noktası seçeneklerine sahip ağ modülleri için iki kullanılabilir yuva aracılığıyla sağlıyor.

M4800 ve M5800 genişletme modülleri, WatchGuard’ın orta sınıf Firebox cihazlarıyla eşleşip, kullanıcıların zaman içinde ağ güvenliği duruşlarını hızlı ve basit bir şekilde ayarlamaları ve güçlendirmeleri için ihtiyaç duydukları esnekliği de sağlıyor.

Yeni Firebox M4800 ve M5800, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi ek özellik ve avantajı sunuyor

1. Güvenli Uzaktan Erişim Kolaylaştı

Güvenli uzaktan erişim için WatchGuard’ın istemcisiz VPN hizmeti olan Erişim Portalı’nın kullanımı, geçen yıl %85’in üzerinde arttı.

M4800 veya M5800 ile kullanıcılar, üçüncü taraf web uygulamalarına, dahili uygulamalara ve Microsoft Exchange hizmetlerine güvenli bir şekilde bağlanmak.ve nerede olurlarsa olsunlar yerel kaynaklar.için RDP ve SSH oturumları oluşturmak için web tarayıcılarından kolayca yararlanabiliyor.

2. Basitleştirilmiş Bulut Tabanlı Görünürlük ve Yönetim

WatchGuard Cloud platformu, kullanıcıların bu cihazları hızlı ve kolay bir şekilde yönetmesini kolaylaştırıp her zaman, her yerde zamanında bilgili ve etkili güvenlik eylemlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılan derin ağ görünürlüğünü sağlıyor.

WatchGuard Cloud, trendler ve anormallikler hakkında hem üst düzey hem de derinlemesine içgörüler görüntüleyen 100’den fazla gösterge tablosu ve rapor da sunuyor.

Total Security seçeneğine sahip M4800 ve M5800 cihazları, bir aylık günlük kaydı ve ek ücret olmaksızın rapor saklama ile birlikte geliyor.

Firebox M Serisi

3. Çekirdeğe Otomasyon

Yeni M Serisi cihazları, hem orta ölçekli kuruluşların hem de IT çözüm sağlayıcılarının daha azıyla daha fazlasını yapmasına olanak tanıyan temelde otomasyonla tasarlanmıştır.

WatchGuard’ın otomasyon yetenekleri, buluttan yeni cihazları dağıtmayı, tehditleri engellemeyi, imzaları güncellemeyi, kötü amaçlı yazılımları tespit edip yok etmeyi ve yönetim süreçlerini kolaylaştırmayı mümkün kılıyor.

İlgili Haberler

>> WatchGuard Panda Security’yi iş ortaklarına sunuyor

>> WatchGuard Panda Security’yi satın aldı!


CEVAP VER