watchOS 7 ile saatler ellerinizi yıkarken “aferin” diyecek

watchOS 7 ile saatler ellerinizi yıkarken “aferin” diyecek

Apple Watch watcOS 7 güncellemesi

watchOS 7 güncellemesi geliyor! Apple Watch son güncellemeler ile koronavirüs salgını önlemleri kapsamında da kendini yeniledi. Yeni sürüme geçecek modeller, ellerinizi 20 saniye boyunca yıkarsanız “well done / aferin” diyecek. 

watchOS 7 güncellemesi Apple Watch akıllı saatlere yeni özellikler katacak. Apple, güncellemeyle saatlere kişiselleştirilen kadranlar, kadran paylaşımı, yeni egzersizler (dans vb.), uyku modu ve otomatik el yıkama algılama özelliklerinin geleceğini duyurdu. Yeni sürümle birlikte birbirinden farklı ekranlar olacak.

Apple, 22 Haziran Pazartesi günü WWDC etkinliğinde ürünlere gelecek yeni güncellemelerden tutun, geliştirilen yeni modellere kadar birçok yenilikten bahsetmişti. iOS 14, iPadOS 14 ve macOS Big Sur etkinliğin en çok konuşulan yenilikleri olmuştu. Bunların yanı sıra Apple Watch kullananlara da şirketin müjdeli haberleri var; birçok model, watcOS 7 sürümüne sahip olacak! Peki bu modeller hangileri ve yeni sürüm ile akıllı saatlere yüklenecek yenilikler neler?

Apple Watch Series 3 ve üzeri modeller yeni sürüme geçecek

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz gün düzenlenen etkinlikte watchOS 7 güncellemesini alabilecek saatlerin Apple Watch Series 3 ve üzeri modeller olduğunu duyurdu. Yani, Apple Watch Series 0, Apple Watch Series 1, Apple Watch Series 2 model akıllı saatler yeni işletim sistemini alamayacak.

Tüm dünya COVID-19 (koronavirüs) salgınının etkisi altında. Teknoloji şirketleri salgına karşı yeni önlemler almayı sürdürüyor. Kullanıcılarını memnun edecek türden geliştirmeler yapan ve yeni ürün modelleri çıkaran şirketlerden biri de Apple. watcOS 7 sürümünde de pandemiye karşı bir önlem geliştirildi; akıllı saatlere el yıkama uyarısı gelecek. Apple Watch’a yüklenecek yeni sürümle birlikte, kullanıcılar ellerini 20 saniye boyunca yıkarsa saat, geri sayımın ardından süre dolduğunda “well done / aferin” şeklinde bir tebrikte bulunacak. Akıllı saat bunu su seslerini ve el hareketlerini algılayarak yapacak. Pandemi sürecinde bilim insanları, ellerimizi en az 20 saniye boyunca yıkamamız gerektiğini açıklamıştı.

Uyku modundan yeni egzersizlere watchOS 7 yenilikleri

Teknoloji şirketi Apple, “Face Sharing” olarak isimlendirdikleri yeni özellikle komplikasyonlar da dahil üçüncü parti uygulamaları, mesajlar, mail, App Store ve sosyal medya üzerinden kişiselleştirilmiş kadranların paylaşılabileceğini açıkladı.

watchOS 7 güncellemesiyle birlikte akıllı saatlerin haritalar özelliğinde de yenilikler olacak. Güncellemeyle, haritalar ayrıntılanacak ve bisikletli kullanıcılar için yol tarifleri bulunacak.

Apple Watch 7 işletim sistemiyle akıllı saatlere yeni egzersizler ekleniyor; core training (core egzersizi), dans (bollywood, kardiyo, hip-hop, Latin dansı), functional strength training (fonksiyonel çalışma) ve soğuma olarak dört yeni başlık geliyor. Yeni sürümde, dans sırasında yakılan kalorinin hesaplanabilmesi için sensör füzyonundan yararlanılacak.

watchOS 7’yle birlikte uyku modu da geliyor. Kullanıcıların belirlediği uyku saati yaklaşınca saat ekranı sadeleşerek, ışık seviyesi düşecek. Bununla da kalmayan akıllı saat, kullanıcıya e-kitap okumasını ya da meditasyon egzersizi yapmasını önerecek. Uyku esnasında ise saat, kullanıcının uyku süresini ve kalitesini ölçecek, kullanıcının belirlediği uyandırma saati geldiğinde kullanıcıyı kısık bir ses tonunda uyandıracak.

>> Huawei, Apple Watch 6’ya rakip olacak yeni bir üst düzey akıllı saat çıkarmayı planlıyor!

>> Apple Watch EKG özelliği Türkiye’ye geliyor!

>> Apple iOS 14 özellikleri neler? Yeni sürüm tanıtıldı!


CEVAP VER